انتشار:  چهارشنبه 3 بهمن 1397  ::  18:17   

فرماندار بیجار در گفت و گو با کردپرس؛

شهرستان بیجار در همه حوزه های هشتگانه هنر غنی است

سرویس کردستان-  فرماندار بیجار گفت: فرهنگ و هنر یک مقوله گسترده و ارزشمند است که توسعه آن موجب توسعه شهرستان می شود.

علی اکبر ورمقانی در گفتگو با خبرگزاری کردپرس،با تاکید بر اینکه شهرستان بیجار در همه حوزه های هشتگانه هنر غنی است ، افزود: متاسفانه شهرستان بیجار با تمامی ظرفیت های که دارد از یک برند هنری در شهرستان محروم است.

وی تصریح کرد: معتقدم در این مورد کوتاهی شده است و باید با همفکری هنرمندان در راستای یک برند هنری در شهرستان تلاش کنیم.

این مقام مسئول با اشاره به مشخص شدن اولویت فرهنگی شهرستان بیان داشت: با همفکری هنرمندان یک بار برای همیشه باید اولویت فرهنگی شهرستان را مشخص کنیم و با معرفی سه برند برای آن سرمایه گذاری و در آن راستای قدم برداریم.

به گفته فرماندار بیجار: باید برای هنر شهرستان از دل و جان کار کرد و با پیگیری های مستمر منتظر قطع و وصل جشنواره ها نباشیم و یک بار برای همیشه یک امتیاز هنری را برای شهرستان بگیریم.

وی یادآور شد: مگر شاعران و هنرمندان شهرهای دیگر چطور به تراز ملی رسیده اند ، غیر از این است که از آنها حمایت شده ، بس ما هم باید پرورش دهنده هنرمندان باشیم نه ناامیدی در دل آنها ایجاد کنیم.

ورمقانی با تاکید بر اینکه باید پرورش دهنده نیروی انسانی در تمامی زمینه ها باشیم ، اظهار داشت: در یکی از جلسات که وزیر کشور به استان کردستان آمده بود از وی خواستم همانگونه که رییس جمهور بیشترین رای را در استان کردستان دارد در بعد کلان هم از مدیران استان کردستان استفاده کنند زیرا سهم استان کردستان از مدیران کلان صفر است.

وی با اشاره به امکانات هنری شهرستان گفت: پلاتوی نمایش امیر نظام در حد نیاز هنرمندان نیست و باید گسترش داده شود و از اداره ارشاد می خواهم پیگیر آن باشد.

به گفته فرماندار بیجار: درست است که فضای مجازی باید کنترل شود ، اما در تمامی گروه ها و کانال های بیجار عضو هستم و گاهی اوقات مشکلات شهرستان را از طریق فضای مجازی متوجه می شوم و امیدوارم با همراهی خود مردم در حد توسعه فرهنگی و اقتصادی شهرستان کار کنیم.

ورمقانی با تاکید براینکه زبان هنر بهترین زبان برای انتقال مفاهیم و محتوی فرهنگی است ، اعلام کرد: یک تئاتر خوب بسیار اثرگذارتر از 20 جلسه سخنرانی در خصوص صرف جویی در مصرف حامل های انرژی است.

وی تصریح کرد: مردم شهید پرور شهرستان بیجار با مجاهدت خود در زمان دفاع مقدس نگذاشتند دشمنان به این شهر برسند و با جدیت تمام منطقه عملیاتی که از دغدغه های مردم این شهرستان است را پیگیری می کنم .