انتشار:  چهارشنبه 3 بهمن 1397  ::  09:48   

فرمانده نیروهای مبارزه با ترور در اقلیم کردستان:

کرکوک در کمتر از شش ماه آینده وضعیت متفاوتی خواهد داشت

سرویس عراق و اقلیم کردستان - فرمانده نیروهای مبارزه با ترور در اقلیم کردستان گفت: استان کرکوک در مدت زمانی کمتر از شش ماه آینده وضعیت متفاوتی با اوضاع کنونی خواهد داشت.

 

به گزارش کردپرس  به نقل از خبرگزاری « بغداد الیوم»  لاهور شیخ جنگی در مصاحبه ای مطبوعاتی افزود: « می خواهم به همه اهالی استان کرکوک اطمینان بدهم که اوضاع کرکوک در مدت زمانی کمتر از شش ماه آینده با اوضاع کنونی این استان متفاوت خواهد بود.»

شیخ جنگی تاکید کرد که  آنچه که اکنون بسیار اهمیت دارد، عمل به مواد  قانون اساسی عراق و اجرای ماده 140 آن است و کردها باید براساس قانون اساسی یکصدا برای دستیابی به  کرکوک و همه مناطق مورد مناقشه مبارزه کنند.

وی در خصوص باقی ماندن اتحادیه میهنی کردستان (یکیتی) در استان کرکوک گفت: « ما فقط به خاطر اینکه  استان کرکوک دارای نفت است، نباید در آن باقی بمانیم، بلکه باید از ترک کردن این استان  درحالی که با مشکلاتی همراه است، امتناع کنیم.»

شیخ جنگی افزود: هیچ  قومی  نمی تواند  خود را به کرکوک تحمیل کند؛ چرا که کردها در این شهر  اکثریت را تشکیل می دهند و  هرگز نباید آنان را به حاشیه راند.

وی از اهالی کرکوک خواست چند ماه دیگر تحمل کنند تا اوضاع کرکوک تغییر کند و مشکلاتشان حل شود؛ چرا که اتحادیه میهنی هرگز و تحت هر شرایطی  کرکوکی ها و کرکوک  را تنها نخواهد گذاشت.

فرمانده نیروهای مبارزه با ترور در اقلیم کردستان  افزود: انتخاب یک استاندار کُرد برای کرکوک اوضاع این استان را بسیار  بهبود خواهد بخشید.