سرویس کردستان
انتشار:  دوشنبه 1 بهمن 1397  ::  19:25   

فرماندار پنجوین:

20 روز آینده مقدمات رسمی شدن سیرانبند بانه فراهم می شود

سرویس کردستان- فرماندار پنجوین گفت: با نشست های که با مقامات استانی اقلیم کردستان و هماهنگی با دولت مرکزی عراق مقدمات رسمی شدن مرز سیرانبند بانه فراهم می شود.

زانا رحمان رحیم روز دوشنبه در حاشیه بازدید از بازارچه سیرانبند بانه در گفت وگو با خبرنگار کرد پرس  اظهار داشت: زیرساخت های رسمی شدن بازارچه سیرانبند بانه فراهم شده و دولت مرکزی عراق نیز موافق رسمی شدن این مرز است.

وی افزود: نقاط ضعف ها و قوت بازارچه سیرانبند از 2 طرف مرز بررسی می شود و با برطرف کردن ضعف ها تردد مسافر در این بازارچه آغاز می شود.

وی اظهار داشت: در اقلیم کردستان عراق نشست های با مقامات برگزار می شود و هماهنگی های با دولت مرکزی انجام می شود و تا 20 روز آینده مقدمات برای رسمی شدن بازارچه و تردد مسافر فراهم می شود.

فرماندار پنجوین به فراهم شدن زیرساخت در بخش ایران اشاره کرد و گفت: زیرساخت های مناسبی در بازارچه در بخش ایران فراهم شده و در آینده زیرساخت ها از طرف عراق نیز فراهم می شود.

روز دوشنبه هیاتی عراقی متشکل از فاضل عبدالله معاون استاندار سلیمانیه، زانا رحمان رحیم فرماندار پنجوین، سرکوت علی رابط اتحادیه میهنی اقلیم کردستان، سالار عبدالله مدیرکل گذر نامه استان سلیمانیه غریب علی فتح االله بخشدار گرمک با حسین خوش اقبال معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان، محد فلاحی فرماندار شهرستان بانه و مسئولین شهرستان بانه از بزارچه سیرانبند بانه در بخش ایرن و عراق بازدید کردند.