انتشار:  شنبه 22 دی 1397  ::  13:02   

شهردار سنندج خبر داد:

قول مساعد دفتر یونسکو جهت ثبت جهانی سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی

سرویس کردستان- شهردار سنندج از برگزی جلسه ای  با حضور دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران  ومعاونین  یونسکو جهت ثبت  جهانی سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی خبر داد.

به گزارش کرد پرس  حشمت الله صیدی با بیان اینکه اعضای این جلسه با توجه به پتانسیل ها و ظرفیت های فراوان  سنندج در عرصه موسیقی  این شهر را شایسته ثبت جهانی به عنوان شهر خلاق موسیقی  دانستند وبر کمک ومساعدت لازم در این خصوص تاکید کردند، گفت:  در راستای ثبت سنندج بعنوان شهر خلاق موسیقی جلسه ای با حضور شهردار سنندج  در دفتر دکتر ایوبی  دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران،معاونین وی،دکتر جلالی سفیر ایران در دفتر یونسکوی فرانسه و دکتر اسعد اردلان بر گزار شد.

شهردار سنندج  گفت: استان کردستان همواره خاستگاه هنرمندان نامی بود که نام و آوازه آنها فراتر از مرزهای ایران اسلامی درخشیده است.

حشمت اله صیدی بیان کرد: یکی از هنرهای که اغلب مردم استان کردستان با آن آشنایی دارند و در این عرصه هم فعالیت می کنند هنر موسیقی است.

وی افزود: فعالیت هزاران هنرمند نام آشنا در عرصه موسقی در سنندج باعث شده که سنندج را بعنوان پایتخت موسیقی کشور بشناسیم.

صیدی اعلام کرد: یکی از برنامه های شهرداری وشورای اسلامی شهر در این دوره تلاش در جهت ثبت  جهانی سنندج بعنوان شهر خلاق موسیقی دریونسکو است.

وی عنوان کرد: شهرداری بعنوان متولی اصلی ثبت سنندج بعنوان شهر خلاق موسیقی در یونسکواقدامات مختلفی نظیر مطالعات و امکان سنجی را با همکاری موسسه توسعه دانش انجام داده است.

صیدی تصریح کرد: یکی از مهم ترین اهداف ثبت جهانی شهرها در یونسکو برندسازی آن شهر است که این برندسازی باعث می شود هویت واصالت آن شهر به تمام جهانیان معرفی شود.

وی اعلام کرد: در راستای پیگیری این اقدام مهم فرهنگی، جلسه ای با حضور دکتر ایوبی دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران، معاونین وی،دکتر جلالی سفیر ایران در دفتر یونسکو در کشور فرانسه و همچنین دکتر اسعد اردلان برگزار شد.

شهردار سنندج  تصریح کرد:اعضای این جلسه با توجه به پتانسیل ها و ظرفیت های فراوان سنندج در عرصه موسیقی این شهر را شایسته ثبت جهانی بعنوان شهر خلاق موسیقی  دانستند وبر کمک ومساعدت لازم در این خصوص تاکید نمودند.

وی گفت: امیدواریم بتوانیم با ثبت سنندج بعنوان شهر جهانی خلاق موسیقی گامی مهمی در جهت معرفی بیشتر این شهر به تمام جهان و همچنین در جهت تولید وتوزیع فعالیت ها ومحصولات فرهنگی برداریم.