انتشار:  جمعه 21 دی 1397  ::  15:12   

فاز اول پروژه پايانه روستايي شمال شهر در مهاباد کلید زده شد

سرویس آذربایجان غربی- سخنگوی شورای اسلامی شهر مهاباد از آغاز عملیات طراحی و خاکبرداری پایانه روستایی شمال شهر خبر داد.

ابراهیم کریمی در این خصوص به خبرنگار کردپرس گفت: زمين محل ساخت پایانه شمالی شهر، كه چند سالي است با معضل حقوقي دست به گريبان بود با هدف جلوگيري از خارج شدن از حيز انتفاع، بدون تغيير كاربري و با تاكيد بر حداكثر استفاده از موقعيت شهري فوق العاده زمين، خاکبرداری شد.

وی افزود: در این طرح مقرر شد در طبقه همكف، پايانه روستايي شمال شهر با در برگرفتن فعاليت هاي مربوطه شامل سالن انتظار، واحدهاي اداري و تجاری، نمازخانه، تعويض روغن، كارواش، حياط بزرگ توقف و ...در آن ساخته شود.همچنین در طبقات بالا بخش اداري سازمان حمل و نقل ومجموعه اقامتي هم پيش بيني شده است.

کریمی با تاکید بر عدم تغییر کاربری این زمین گفت: حق بهره برداري از پروژه براي شهرداري و سازمان حمل و نقل محفوظ است. البته کاربری این زمین پایانه وحمل ونقل است که در این کاربری می‌توان واحدهای تجاری مرتبط با سرویس دهی به ترمینال را ساخت.

این عضو شورای شهر ادامه داد: ضلع جنوبی این زمین قبلا حیاط بوده و برابر طرح جدید، این محل قسمتی از زیربنا است و به دليل سست بودن زمين، خاكبرداري این قسمت باید دستی تخلیه گردد که درحال انجام است تا فاز اول پروژه اجرا شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر گفت: طرح در مرحله تکمیل طراحی ومحاسبه است به محض اعلام به شورا اعتبار مورد نیاز تعیین واعلام می شود.