انتشار:  جمعه 21 دی 1397  ::  10:57   

برگزاری بزرگداشت حماسه میمک در ایلام و تأکید بر اتحاد مردم و مسئولان

سرویس ایلام  - طبق آیین هر ساله و به یاد حماسه سازان عشایر ایل خزل و ارتشی‌های انقلابی، مراسم بزرگداشت حماسه آزادسازی ارتفاعات استراتژیک میمک برگزار و بر اتحاد مردم و مسئولان در برهه کنونی تأکید شد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، امیر «غلام‌حسین دربندی» که سخنران اصلی این مراسم بود، اظهار کرد:  هدف استکبار جهانی از ایجاد جنگ در مناطق مختلف دنیا تسلط بر ممالک ، چپاول و غارت دیگر کشورها است، اما ایران اسلامی به لطف رهنمودهای داهیانه مقام معظم رهبری، اقتدار نیروهای مسلح، وفاداری مردم به‌نظام و حضور خودجوش آن‌ها درصحنه‌های حساس انقلاب و هوشیاری مسئولان، استکبار جهانی قدرت و جرئت عرض‌اندام را در برابر عظمت ایران اسلامی ندارد.

ایران بدون اتکا به بیگانه توان دفاع از خود را دارد

وی با بیان اینکه به فرموده امام راحل رزمندگان ایرانی ابهت پوشالی شرق و غرب را درهم‌شکسته و بر استکبار چیره و موجب شکست عراق و حامیان ابرقدرتش شدند، ادامه داد: رزمندگان ایرانی تربیت‌یافته مکتب شهدا و دانش‌آموخته قیام عاشورا بودند و با تأسی از شهدای کربلا بدون هیچ ترس و هراسی به مصاف دشمن دون رفتند.

مشاور مقام معظم رهبری در نشر ارزش‌های دفاع مقدس تصریح کرد: جنگ تحمیلی به جهانیان اثبات کرد که ایران بدون اتکا به کشورهای بیگانه توان مقابله با دشمنان و انجام عملیات گسترده نظامی و دفاعی را دارد و در دفاع مقدس قوای ایرانی برخلاف رژیم بعث عراق از کمک و حمایت هیچ کشور یا نهاد بین‌المللی برخوردار نبود و فقط به امداد غیبی الهی، نیروی ایمان، خودباوری و رشادت رزمندگان غیور متکی بود درحالی‌که عراق در جنگ علیه ایران از فاکتورهایی همچون تبلیغات گسترده رسانه‌ای، تسلیحات و تجهیزات جنگی و اطلاعات شبکه‌های جاسوسی چون اسرائیل و گروهک‌های مجاهدین برخوردار بود و با اینکه همه وزنه‌ها و معادلات جهانی به سود رژیم بعث و حامیانش بود اما رشادت و ازخودگذشتگی و مقاومت رزمندگان ایرانی سرنوشت جنگ را تغییر داد.

حرکت خودجوش مردم ایلام در حماسه میمک مغفول مانده است

امیر «فرهاد آریانفر» نیز در این مراسم اظهار کرد: در آستانه 40 سالگی انقلاب با رهنمودهای مقام معظم رهبری و حمایت مردم از نظام و منویات رهبری در مقابل استکبار به پیروز و بر دشمن چیره خواهیم شد و یقین داریم که انقلاب اسلامی ایران مقدمه انقلاب جهانی حضرت حجت (عج) است چرا که این انقلاب و نظام به خواست و حضور خودجوش مردم اتفاق افتاد و خون شهدا و ایثارگری رزمندگان این نظام را در برابر دشمنان بیمه کرد.

وی تصریح کرد: اما این حرکت خودجوش مردم و همکاری عشایر و ارتش در بازپس‌گیری منطقه میمک متأسفانه مغفول ماند و آن‌چنان‌که باید و شاید به آن پرداخته نشد .

«علی‌اصغر ابراهیمی‌اصل» استاندار ایلام در سال‌های 58 تا 60 نیز در این مراسم به نمایندگی از استانداران ادوار ایلام اظهار کرد: ایلام دارای ظرفیت‌های زیادی برای توسعه و رونق اقتصادی است که ازجمله مهم‌ترین این ظرفیت‌ها مرز مهران است و انجام مراوده‌های تجاری و بازرگانی از طریق مرز مهران و ایجاد شرایط برای گسترش صادرات از این مرز می‌تواند در رونق اقتصاد استان ایلام و حتی استان‌های دیگر تأثیرگذار باشد.

وی پیشنهاد کرد بازارچه مرزی هلاله ایجاد شود.

ضرورت اتحاد بین مردم، مسئولان و احزاب و جریان‌های سیاسی کشور

حجت‌الاسلام دکتر «مهدی اکبرنژاد»، دانشیار دانشگاه ایلام نیز با بیان اینکه هم‌اکنون دشمن وارد جنگ اقتصادی با ایران شده و معیشت، تولید، صنعت و اقتصاد ایران را نشانه گرفته است، تصریح کرد: باید همچون گذشته در این برهه زمانی نیز با هوشیاری، درایت، اعتماد، همدلی و اتحاد بین مردم، مسئولان و احزاب و جریان‌های سیاسی کشور از این وضعیت کنونی به ‌سلامت خارج شود.

اکبرنژاد گفت: در زمان جنگ هدف مردم، مسئولان و رزمندگان کسب رضایت خداوند و گام برداشتن در راه دین مبین اسلام بود و خداوند نیز نصرت خود را به طرق مختلف به یاری ایران اسلامی می‌فرستاد.

وی تأکید کرد: اکنون نیز اگر اهداف، نیات و عملکردها در راستای حدود الهی باشد بازهم بدون شک خداوند به کمک ما خواهد شتافت و دشمنان ایران اسلامی را زبون و خوار می‌سازد همان‌گونه که صدام ملعون را خفت‌بار از اوج به زیر کشاند.

وی با اشاره به عملیات میمک گفت: این عملیات مهم و تأثیرگذار جنگ و نقش ایل خزل در این پروژه جنگی آن‌چنان‌که انتظار می‌رود در انظار عمومی شناخته‌شده نیست و باید بیش از گذشته به آن پرداخته شود و این منطقه بعد از بازپس‌گیری و پایان جنگ به یک محل امن برای کشاورزان تبدیل شد و با همت مسئولان و نظر مثبت مقام معظم رهبری طرح بزرگ سامانه گرمسیری و تأمین آب اراضی این منطقه در حال انجام است که با تکمیل این پروژه منطقه میمک به یکی از قطب‌های کشاورزی بدل خواهد شد.

در این مراسم با حضور مسئولان و مهمانان حاضر در این یادواره کلنگ احداث یک باب حسینیه در میمک بر زمین زده شد.

عکس: فرزاد علیزاده