انتشار:  پنج‌شنبه 20 دی 1397  ::  15:32   

کشف سه محموله قاچاق در سقز و سروآباد

سرویس کردستان-  فرمانده انتظامی کردستان گفت: سه محموله قاچاق شامل سیگار، توتون و البسه در شهرستان های سقز و سروآباد کشف و ضبط شد.

به گزارش کرد پرس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار علی آزادی  گفت: در یکی از این محموله ها 961 هزار و 600 نخ سیگار خارجی قاچاق طی یک عملیات پلیسی در سقز کشف شد.

وی  افزود: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا پلیس آگاهی شهرستان سقز در راستای طرح عملیاتی مبارزه با قاچاق کالا موفق به شناسایی خودروی حامل سیگار قاچاق شدند.

سردار آزادی افزود: با اشراف اطلاعاتی ماموران، خودروی وانت نیسان حامل سیگار قاچاق در محور سقز به بوکان با هماهنگی مراجع قضایی توقیف و مورد بازرسی قرار گرفت که این میزان سیگار قاچاق از داخل خودرو کشف شد.

فرمانده انتظامی کردستان با اشاره به تشکیل پرونده قضایی در این رابطه یادآور شد: ارزش ریالی محموله سیگار خارجی قاچاق بیش از 2 میلیارد ریال برآورد شده است.

کشف البسه قاچاق در سروآباد

سردار آزادی از کشف بیش از 18 هزار ثوب انواع البسه خارجی قاچاق به ارزش 2 میلیارد ریال طی عملیاتی پلیسی در شهرستان سروآباد هم خبر داد.

وی گفت: در راستای طرح عملیاتی مبارزه همه جانبه با معضل قاچاق کالا، ماموران انتظامی سروآباد حین کنترل خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی این شهرستان به یک دستگاه کامیون کشنده مشکوک شدند.

سردار آزادی افزود: با هماهنگی مراجع قضایی خودرو متوقف و در بازرسی از آن بیش از 18 هزار ثوب انواع البسه خارجی قاچاق کشف شد که کارشناسان ارزش آن را 2 میلیارد ریال برآورد کردند.

کشف 315 بسته توتون قاچاق درسروآباد

فرمانده انتظامی کردستان گفت: 315 بسته توتون قاچاق به ارزش بیش از یک میلیارد و 400 میلیون ریال نیز در شهرستان سروآباد کشف شد.

وی گفت: ماموران پلیس آگاهی شهرستان سروآباد حین کنترل خودروهای عبوری در پایگاه ایست و بازرسی شهید کریمی به یک دستگاه پژو 405 مشکوک شده و آن را متوقف کردند که در بازرسی از آن 315 بسته توتون قاچاق کشف شد.

سردار آزادی با بیان اینکه کارشناسان ارزش توتون های قاچاق را بیش از یک میلیارد و 400 میلیون ریال برآورد کردند، افزود: در همین رابطه پرونده ای تشکیل شده و راننده به همراه خودرو تحویل مراجع ذیصلاح شد.

وی با اشاره به اینکه گسترش قاچاق کالا اثرات سوء و منفی بر تولید داخلی داشته و امنیت اقتصادی را درجامعه برهم می زند از شهروندان خواست در صورت اطلاع از فعالیت قاچاقچیان کالا، مراتب را هرچه سریعتر با پلیس در میان بگذارند.