انتشار:  چهارشنبه 19 دی 1397  ::  20:04   

معاون وزیر امور خارجۀ سوریه:

دولت سوریه به گفتگو با کردها خوش بین است

سرویس سوریه – فیصل مقداد معاون وزیر امور خارجۀ سوریه ضمن تأیید مذاکره با گروه های کرد سوری با وساطت روسیه، نسبت به نتایج این مذاکرات ابراز امیدواری کرد.

به گزارش کردپرس، به نقل از رویترز، فیصل مقداد معاون وزیر امور خارجۀ سوریه نسبت به نتایج گفتگوی دولت مرکزی با گروه های کرد سوری ابراز خوش بینی کرد و از پیشرفت مذاکرات دو طرف با وساطت روسیه خبر داد.

پس از اعلام تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده مبنی بر خروج نیروهای نظامی آمریکایی از شمال سوریه، کردها تلاش کردند مذاکرات خود را با دولت مرکزی سوریه از سر بگیرند و درخواست کردند نیروهای ارتش سوریه برای جلوگیری از حملۀ احتمالی ترکیه به مناطق شمال سوریه یا برای دفاع در مقابل این حمله به این مناطق اعزام شوند.

مقداد در پاسخ به سؤال خبرنگاران گفت: «من فکر می کنم که ما باید همیشه خوش بین باشیم. تجربۀ گذشته چندان دل گرم کننده نبود. اما اینک مساول دارند به نتیجه می رسند.»

وی اظهارات اخیر گروه های کرد را، مبنی بر این که آنها بخشی از کشور و ملت سوریه هستند، تأیید کرد و افزود: «از این رو من همیشه خوش بینم... ما این گروه های سیاسی را تشویق کردیم که در گفتگوهای در جریان میان حکومت و آنها صادق باشند و این را نیز در نظر بگیرند که آلترناتیوی برای آنها وجود ندارد.»

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها