انتشار:  چهارشنبه 19 دی 1397  ::  11:09   

دستاورد همایش فرصت های سرمایه گذاری برای بخش کشاورزی کرمانشاه:

امضای4 تفاهم نامه سرمایه گذاری به مبلغ 983 میلیارد تومان /10 هزارنفر اشتغالزایی

سرویس کرمانشاه - رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، از امضای 4 تفاهم نامه بزرگ و مهم سرمایه گذاری بخش کشاورزی در همایش معرفی توانمندی ها و فرصت های سرمایه گذاری استان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار کردپرس، خسرو شهبازی گفت: با هدف معرفی هرچه بیشتر فرصت های سرمایه گذاری در بخش کشاورزی استان کرمانشاه، تمام اطلاعات جمع آوری شده را به صورت کتابچه در اختیار سرمایه گذاران قرار دادیم.

شهبازی تصریح کرد: خوشبختانه در این همایش، چهار تفاهم نامه در بخش کشاورزی به مبلغ ۹۸۳میلیارد تومان با اشتغالزایی 10 هزار نفر امضاء شد.

شهبازی با اشاره به جزئیات این چهار تفاهم نامه افزود: اولین تفاهم نامه در حوزه صنعت گیاهان دارویی و فرآوری گیاه شیرین بیان، با سرمایه گذاری ۲۰۰میلیارد تومان می باشد که در شهرستان اسلام آبادغرب اجرا می شود.

وی افزود: دومین تفاهم نامه مربوط به سرمایه گذاری در کشت و صنعت شهرستان قصرشیرین بوده که با سرمایه گذاری  365 میلیارد تومان، اشتغال مناسبی را در منطقه ایجاد می‌کند.

وی سرمایه گذاری در حوزه گاو نژاد هلشتاین در گاوداری ماهیدشت در فاز دوم، به صورت 3هزار راس مولد و ۶هزار راس دام با اعتبار ۳۶۸میلیارد تومان را سومین تفاهم نامه اعلام کرد.

شهبازی سرمایه گذاری چهارم در بخش کشاورزی را در خصوص وارد کردن پنج نژاد دام برتر دنیا به استان و پرورش آنها، با سرمایه گذاری ۵۰ میلیارد و اشتغالزایی ۱۵۰نفر اعلام کرد.

شهبازی در پایان افزود: در این همایش تلاش کردیم پتانسیل های بخش کشاورزی را به سرمایه گذاران معرفی کنیم و نمایش این توانایی ها قطعاً باعث رونق سرمایه گذاری در استان و اشتغال موثر خواهد شد.