انتشار:  شنبه 26 آبان 1397  ::  22:06   

نوری المالکی: همواره برای تحقق اکثریت سیاسی تلاش می‌کنیم

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رهبر ائتلاف دولت قانون ضمن تاکید بر تلاش خود برای تحقق اکثریت سیاسی در عراق ، خواستار آغاز یک جنبش اصلاحی واقعی برای رسیدگی به تخلفات فرآیند سیاسی در این کشور شد.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، نوری المالکی، رهبر ائتلاف دولت قانون و نخست وزیر اسبق عراق امروز (شنبه) طی سخنانی در کنگره سالانه ائتلاف بر لزوم تحقق اصلاحات مورد نظر در این کشور و تثبیت ستون های آن تاکید کرده و خاطر نشان ساخت که دولت قانون حامی اصلاحات در زمینه مبارزه با فساد و ارتقای وضعیت کشور است.

المالکی با بیان این که همواره برای تحقق پروژه اکثریت سیاسی تلاش کرده و می کنند، اعلام کرد که به باور آنها، این پروژه همان راه حل به شمار می آید و از طریق آن نیز تمامی مشکلات پیش روی کار دولت پشت سر گذاشته می شوند.

نخست وزیر اسبق عراق در این باره اظهار داشت: ائتلاف دولت قانون در سه فرآیند انتخاباتی شرکت کرده و طی آنها نیز موفقیت های بزرگی را رقم زد؛ آن چه ائتلاف را متمایز می سازد همان واضح بودن برنامه سیاسی و خدماتی است که از طریق آن تلاش می کند از استقلال عراق محافظت کند و با وجود دعوت های پیوستن به محورهای موجود در منطقه، آن را از کانون های درگیری و بحران دور سازد.

المالکی همچنین تصریح کرد: عراق همچنان یکی از صحنه های درگیری میان رقبای بین المللی و منطقه ای است و به دلیل مواضع خود در قبال بحران های منطقه هزینه زیادی پرداخت کرد؛ ورود داعش به عراق نیز همان هزینه ای است که به دلیل موضع خود در قبال بحران سوریه پرداخت کردیم.

رهبر ائتلاف دولت قانون ضمن درخواست برای رویارویی با خواسته های خارجی، ممانعت از دخالت در امور داخلی عراق و ادامه تلاش برای تحقق ثبات سیاسی که از طریق آن ثبات امنیتی، اقتصادی و اجتماعی نیز محقق می شود، بر اهمیت آغاز یک جنبش اصلاحی واقعی برای رسیدگی به تمامی تخلفات موجود در روند سیاسی نیز تاکید کرد.

المالکی ضمن تاکید بر این که با توجه به پانسیل های عراق، خواهان یک جامعه مقاوم از نظر فکری، اقتصادی، نظامی و فرهنگی هستند، خواستار بسیج افراد توانمند کارآمد برای مشارکت در انتخابات آینده شوراهای استانی این کشور شد.

برچسب‌ها:
#عراق
#المالکی
#دولت قانون
#اکثریت سیاسی