انتشار:  شنبه 26 آبان 1397  ::  20:22   

انتقاد استاندار کرمانشاه از سلفی بگیران درمناطق زلزله زده

سرویس کرمانشاه - استاندار كرمانشاه گفت: از سلفی بگیران زلزله به هیچ کدام از وعده هایشان عمل نکردند.

به گزارش خبرنگار کردپرس به نقل از روابط عمومي و امور بين الملل استانداري کرمانشاه، هوشنگ بازوند در نشست با مدیران مجموعه های بیمه گذار مرتبط با زلزله، اظهار کرد: در این زلزله سلفی بگیرهایی آمدند و قول و قرارهایی برای کمک به زلزله زده گان دادند ولی دیگر خبری از آن ها نشد.

وی با اشاره به میزان خسارت وارده در مناطق زلزله زده بیان کرد: تاکنون ۱۰ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برآورد خسارت زلزله کرمانشاه بوده است و اگر نظارت ها در حوزه ساخت و ساز و در حوزه هایی مانند مسکن مهرها، بیمارستان ها و دیگر اماکن خصوصی و دولتی به خوبی صورت می‌گرفت، میزان خسارت ها به نصف می رسید.

بازوند در خصوص انتقادات وارده به شرکت های بیمه گذار گفت:  طی این مدت آسیب دیدگان بسیاریبه  بیمه گران زلزله مراجعه کرده و بخشی از این افراد از خدمات ارایه شده گله مند هستند.

وي بيان کرد: البته طبق گزارش مجموعه های بیمه، در این زلزله زلزله ۲۰۰ میلیارد تومان به آسیب دیدگان زلزله  پرداخت کرده اند که رقم بسیار خوبی است.

استاندار كرمانشاه افزود: در این زلزله تلاش کردیم مستندسازی های مناسبی را در حوزه ی امداد و نجات و آسیب های سازه ای انجام دهیم و پس از تدوین نهایی در اختیار دانشگاه ها و مدیران قرار گیرند تا در زلزله های آینده به کار گرفته شوند‌.

بازوند اظهار کرد: در حوزه بیمه نیز ما با آسیب های متعددی روبرو بودیم که لازم است این مشکلات مستندسازی شده و در اختیار مجموعه های تصمیم گیر و تصمیم ساز  این حوزه قرار گیرد.