انتشار:  شنبه 26 آبان 1397  ::  20:09   

مهمترین تحولات روز شنبه 26/8/1397 در ترکیه

سرویس ترکیه – نگاهی به مهمترین تحولات روز شنبه 26 آبان 1397 در کشور ترکیه می اندازیم

  • دادگاه اتحادیۀ اروپا: علی رغم اشتباهات گذشته، PKK در فهرست گروه های تروریستی می ماند

دادگاه اتحادیۀ اروپا اعلام کرد PKK در فاصلۀ سال های 2014 تا 2017 به اشتباه در فهرست گروه های تروریستی قرار گرفته است. اما بر اساس فهرست سال 2018 این گروه همچنان تروریستی محسوب می شود.

  • دیوان دادگستری اروپا: مدارک اتحادیه اروپا برای ممنوع کردن فعالیت PKK قانع کننده نیست

دیوان دادگستری اروپا با اعلام این که مدارک اتحادیه اروپا برای ممنوع کردن فعالیت PKK قانع کننده نیست عنوان کرده است: تصمیم اتحادیه اروپا که از سال 2014 تا 2017 میلادی PKK را در لیست ترور قرار داده دارای پشتوانه ضعیفی است و به وضعیت کنونی PKK در خاورمیانه توجه نشده است

  • وزیر دفاع ترکیه: ترکیه انتظار دارد آمریکا روابط خود را با YPG قطع کند

حلوصی آکار، وزیر دفاع ملی ترکیه که به منظور شرکت در نشست امنیت بین المللی Halifax به کانادا سفر کرده است در اظهاراتی عنوان کرده است: همانگونه که ایالات متحده آمریکا به ما قول داده است باید روابط و همکاری خود را با YPG پایان دهد.

  • عثمان اوجالان: سیاست PKK بر خلاف منافع کردها است/ PKK کردها را فریب می دهد

عثمان اوجالان، بردار عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK در اظهاراتی با اشاره به این که PKK کردها را فریب می دهد تصریح کرده است: سیاست PKK بر خلاف منافع کردها است

  • گزارش پایانی سازمان سیا: خاشقچی به دستور محمد بن سلمان به قتل رسیده است

روزنامۀ واشنگتن پست ادعا کرد سازمان سیا در پایان بررسی های خود به این نتیجه رسیده است که قتل خاشقچی به دستور مستقیم محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی انجام گرفته است.

  • گفتگوی تلفنی ترامپ و اردوغان دربارۀ استرداد گولن، پروندۀ خاشقچی و بحران سوریه

اردوغان و ترامپ در آخرین ساعات شب گذشته در یک تماس تلفنی دربارۀ استرداد گولن، پروندۀ قتل خاشقچی و مسائل شمال سوریه گفتگو کردند.

  • تحلیل گر ترک: پسر اردوغان نامزد غیر مترقبۀ شهرداری استانبول

یک تحلیل گر ترک احتمال می دهد پسر اردوغان به عنوان نامزد شهرداری استانبول در انتخابات پیش رو معرفی خواهد شد. به نظر می رسد وی می خواهد مسیر موفقیت را به سبک پدرش طی کند.

  • نیروهای نظامی ترکیه و ارتش آزاد سوریه مدارس عفرین را به پایگاه نظامی تبدیل کرده اند

خبرگزاری آناتولی و فرماندهی پلیس ویژۀ ترکیه تصاویری منتشر کرده اند که نشان می دهد حکومت ترکیه مدارس عفرین را به مراکز نظامی نیروهای ترک و شورشیان سوری تبدیل کرده است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه