انتشار:  شنبه 26 آبان 1397  ::  16:50   

استاد جامعه شناسی سیاسی مطرح کرد:

سفر برهم صالح به تهران در شرایط تحریمی علیه ایران دارای پیام است

سرویس عراق و اقلیم کُردستان - استاد جامعه شناسی سیاسی گفت: انتظار می رود در شرایط تحریم ها رابطه سیاسی و اقتصادی میان ایران و اقلیم کُردستان ارتقاء یابد و سفر امروز برهم صالح نیز در این برهه زمانی بیشتر در همین رابطه ارزیابی می شود.

《محمد سالار کسرایی》عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در گفت و گو با کُردپرس با اشاره به سفر امروز رییس جمهور عراق به کشورمان، اظهار کرد: سفر آقای صالح در این شرایط دارای اهمیت سیاسی و اقتصادی فراوانی است و این اهمیت از جنبه توجه به منطقه اقلیم کُردستان عراق نیز مهم است.
 
وی افزود:ایران در این شرایط تحریمی می تواند امید زیادی به مرز با اقلیم کُردستان داشته باشد.
 
دکتر کسرایی ادامه داد: با توجه به آنکه هم‌ فشار نسبت به این‌ منطقه کمتر است و هم کنترل زیادی بر این منطقه وجود ندارد و هم با توجه به کلیت سرزمینی عراق حساسیت ها نسبت به این‌ منطقه وجود ندارد، اقلیم کُردستان می تواند نقش مهمی در موضوع تحریم ها ایفا کند.
 
استاد دانشگاه تربیت مدرس تصریح کرد: با توجه به روابطی که در سال گذشته میان اقلیم و ایران در زمینه همه پرسی به وجود آمد، احتمالا سیستم ها و سازمان‌های بین‌المللی رابطه بین ایران و اقلیم را نادیده گرفته باشند و یا نادیده بگیرند.
 
عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با اشاره به نقش رییس جمهور عراق در موضوع تحریم ها اذعان کرد: انتظار می رود در شرایط تحریم ها رابطه سیاسی و اقتصادی میان ایران و اقلیم کُردستان ارتقاء بیابد و سفر امروز برهم صالح نیز در این زمان بیشتر در همین رابطه ارزیابی می شود.