انتشار:  شنبه 26 آبان 1397  ::  14:40   

نماینده اقلیم کردستان عراق در ایران در گفتگو با کردپرس:

سفر برهم صالح به ایران در مقطع کنونی نشانه اهمیت این کشور برای عراق است

سرویس عراق و اقلیم کُردستان - ناظم دباغ گفت: سفر آقای برهم صالح در شرایطی که ایران‌ مورد تحریم‌ قرار گرفته است نشان‌ دهنده این واقعیت است که ایران برای عراق و اقلیم کردستان از اهمیت بسزائی برخوردار است

ناظم دباغ نماینده اقلیم کُردستان عراق در ایران در گفتگو با کُردپرس با اشاره به سفر امروز رئیس جمهور عراق به تهران، اظهار کرد: سفر جناب برهم‌ صالح به ایران در راستای سفرهای اخیر رییس جمهور به کشورهای منطقه بوده و با توجه به رابطه قدیمی و طولانی ما با جمهوری اسلامی به تهران‌ سفر کرده اند.

وی افزود: ایران یکی از کشورهای مهم ‌منطقه و جمهوری اسلامی دوست‌ نزدیک ما است .

ناظم دباغ تصریح کرد: سفر آقای صالح در شرایطی که ایران‌ مورد تحریم‌ قرار گرفته، نشان‌ دهنده این واقعیت است که ایران برای عراق و اقلیم کُردستان از اهمیت بسزائی برخوردار است.

نماینده اقلیم کُردستان عراق در تهران با اشاره به مواضع عراق در خصوص تحریم‌های آمریکا علیه ایران گفت:همانطور که آقای صالح اذعان داشتند، عراق و اقلیم‌ کردستان سیاست مستقلی در خصوص تحریم ها اتخاذ می کند و عراق نمی خواهد وارد یک ‌اقدام نسنجیده شود

امروز شنبه 26 آبان/17 نوامبر، برهم صالح رئیس جمهور عراق به منظور دیدار با مقامات ایرانی، وارد تهران شده و از سوی حسن روحانی رئیس جمهور ایران مورد استقبال قرار گرفت.

شایان ذکر است، دکتر برهم صالح در ایام انتخابات ریاست جمهوری عراق با تشریح مواضعش نسبت به تحریم های آمریکا علیه ایران گفت: «من به عنوان نامزد ریاست جمهوری عراق و همچنین به عنوان یک شهروند عراقی می گویم، ایرانی ها در زمان جهاد علیه صدام آغوش خود را به روی ما گشودند. برای همین شکی نیست که ما با ملت ایران ابراز هم دردی می کنیم و نمی خواهیم که هیچ آزاری به آنها برسد. اعمال تحریم ها علیه ایران تبعاتی برای عراق خواهد داشت و تنها محصور به ایران نخواهد بود. بنابراین چرا نباید عراق در موضع دفاع از همسایه اش، ایران، نباشد، در حالی که ما روابط درهم تنیده تاریخی با ایرانی ها داریم.»

رئیس جمهوری عراق پیش از این به کویت، امارات متحده عربی و اردن سفر کرد.

 

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان