انتشار:  پنج‌شنبه 24 آبان 1397  ::  23:46   

اعزام پیشمرگ های مجروح جنگ داعش به مجارستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- 12 پیشمرگ مجروح جنگ داعش در چارچوب همکاری های ائتلاف جهانی ضد داعش، برای مداوا به مجارستان اعزام شدند.

به گزارش کردپرس، هژار عمر مسئول هماهنگی های وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان، در گفتگو با سایت رسمی حزب دمکرات کردستان اعلام کرد که وزارت پیشمرگ روند مداوای پیشمرگ های مجروح جنگ داعش را ادامه داده و تمام توان و امکانات خود را در این راستا به کار می گیرد.

وی افزود که وزارت پیشمرگ در این راستا و با همکاری ائتلاف جهانی ضد داعش 12 پیشمرگ مجروح جنگ داعش را که به درمان های پیشرفته نیاز داشتند به کشور مجارستان اعزام کرده است.

همچنین گفت که پیشمرگ های اعزام شده در بیمارستانی نظامی در مجارستان بستری شده  و تحت مداوا قرار گرفته اند.

هژار عمر اعلام کرد که این سومین کاروان پیشمرگ های مجروح است که به مجارستان اعزام شده‌اند و هنوز شمار بسیاری از این پیشمرگ ها نیز به درمان و مداوا در خارج از اقلیم نیاز دارند.

وی خاطر نشان ساخت که در ماه های گذشته بحران اقتصادی اقلیم کردستان تاثیری منفی بر روند درمانی پیشمرگ های مجروح داشته، اما در حال حاضر با بهبود وضعیت اقتصادی اقلیم، روند درمانی آنان نیز شتاب بیشتری گرفته و از سوی دیگر ساخت بیمارستان ویژه نیروهای پیشمرگ در اربیل نیز که توسط کشور آلمان احداث شده در مراحل پایانی است و با بهره برداری از آن بسیاری از مشکلات پزشکی و درمانی نیروهای پیشمرگ حل می شود.

طبق آمار رسمی وزارت پیشمرگ 10هزار و 263 نیروی پیشمرگ در میانه نبرد علیه داعش مجروح شده و بیش از 1 هزار تن از آنان تاکنون برای مداوا به خارج از اقلیم کردستان اعزام شده اند.