انتشار:  پنج‌شنبه 24 آبان 1397  ::  20:55   

مهمترین تحولات روز پنجشنبه 24/8/1397 در ترکیه

سرویس ترکیه – نگاهی به مهمترین تحولات روز پنجشنبه 24 آبان 1397 در کشور ترکیه می اندازیم

  • هوزان جانه خواننده معروف کردستان به 6 سال و 3 ماه حبس در ترکیه محکوم شده

دادگاه ترکیه برای خواننده کرد هوزان جانه که در ماه ژوئن سال جاری توسط نیروهای مبارزه با ترور پلیس ترکیه در شهر ادرنه بازداشت شده بود به اتهام "تبلیغ گروه های تروریستی" حکم 6 سال و 3 ماه حبس صادر کرده است

  • وزیر امور خارجه ترکیه: آغاز یک روند تحقیقات بین المللی در خصوص پرونده جنایت جمال خاشقجی الزامی است

مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی بار دیگر با اشاره به پرونده جنایت جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد آل سعود عنوان کرده است: در این مرحله آغاز یک روند تحقیقات بین المللی در راستای این پرونده الزامی است.

  • رئیس مشترک مجلس دموکراتیک سوریه: خواستار حل و فصل صلح آمیز مسائل با ترکیه هستیم

امنیه عمر، رئیس مشترک مجلس دموکراتیک سوریه در اظهاراتی عنوان کرده است: علی رغم ارتباط خوب و مثبت نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه با آمریکا باز هم حملات ارتش ترکیه به منطقه ادامه دارد. مجلس دموکراتیک سوریه و آمریکا خواستار حل و فصل صلح آمیز مسائل با ترکیه است.

  • در 80مین سالگرد اعدام سیدرضا: قبر سید رضا کجاست؟

علی جان اونلو، نماینده تونجلی (درسیم) در پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها که به مناسبت 80مین سالگرد اعدام سید رضا در مجلس ترکیه سخنرانی می کرد با اشاره به نامعلوم بودن محل دفن سید رضا شورشی کرد سال های دور ترکیه به صورت رسمی طی سوالی از رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان سوال پرسیده است که قبر سید رضا کجاست؟

  • رئیس حزب وطن ترکیه مدعی شد: به درخواست اردوغان هیئت ترکی با یک هیئت سوری در تهران 6 بار دیدار کرده است

دوغو پرینجک، رئیس حزب وطن ترکیه در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری اسپوتنیک گفت: از اینجا یک خبر بسیار مهم را که در جهان هیچ کس از آن اطلاعی ندارد از سرویس خبرگزاری اسپوتنیک مخابره می کنم. میان ترکیه و سوریه 6 دیدار در تهران صورت گرفته است.

  • یگان ویژه پلیس ترکیه مسئولیت تامین امنیت عفرین را برعده گرفته است

نیروی مرسوم به "ماموریت سوریه" وابسته به یگان ویژه پلیس ترکیه، امنیت عفرین را بعد از عملیات شاخه زیتون را می کند. نیروی ماموریت سوریه یگان ویژه پلیس ترکیه با 12 تیم در عفرین حضور دارد و در حال آموزش پلیس محلی به نام «شرطه» است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه