انتشار:  پنج‌شنبه 24 آبان 1397  ::  15:01   

دادستان کل عربستان سعودی اعتراف کرد:

جسد جمال خاشقجی تکه تکه شده است

سرویس ترکیه - دادستان کل عربستان سعودی دقایقی پیش در مصاحبه مطبوعاتی طی اظهاراتی اعتراف کرده است: جسد جمال خاشقجی، روزنامه نگار عربستانی روزنامه واشنگتن پست در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول تکه تکه شده است

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دنیا، دادستان کل عربستان سعودی دقایقی پیش در مصاحبه مطبوعاتی طی اظهاراتی اعتراف کرده است: جسد جمال خاشقجی، روزنامه نگار عربستانی روزنامه واشنگتن پست در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول تکه تکه شده است. خاشقجی در اثر درگیری و تزریق دارو با دوز مرگ آور به قتل رسیده است و در پی آن  بعد از آن که جسدش را تکه تکه کرده اند از ساختمان کنسولگری خارج شده است. خاشقجی قبل از آن که به مرگ برسد تلاش هایی برای راضی کردن وی به منظور بازگشت به عربستان صورت گرفته بود. وظیفه قحطانی سخنگوی سابق شاهزاده عربستان دیدار با تیمی بود که به آنان دستور برگرداندن خاشقجی به عربستان را داده بودند. به قحطانی حکم عدم خروج از کشور صادر شده و در حال حاضر نیز تحت بازجویی است. شخصی که دستور قتل خاشقجی را صادر کرده است رئیس تیم مذاکره کننده ای بود که برای بازگرداندن خاشقجی به عربستان تعیین شده بودند.

دادستان در ادامه سخنان خود با تاکید بر محاکمه 11 تن به اتهام دست داشتن در این جنایت عنوان کرده است: از 11 تنی که متهم این پرونده هستند برای 5 تن درخواست اعدام شده است. 5 تنی که برای آنان اعدام در نظر گرفته شده است؛ کسانی هستند که به صورت مستقیم در قتل خاشقجی دست داشته و دستور مستقیم قتل را صادر کرده اند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه