انتشار:  سه‌شنبه 22 آبان 1397  ::  22:48   

مهمترین تحولات روز سه شنبه 22/8/1397 در ترکیه

سرویس ترکیه – نگاهی به مهمترین تحولات روز سه شنبه 22 آبان 1397 در کشور ترکیه می اندازیم

  • اظهارات تند مرال آکشنر علیه شمال سوریه: شرق و غرب فرات را با خاک یکسان کنید

مرال آکشنر، رئیس حزب خوب ترکیه؛ در اظهاراتی با حمله تند به مواضع کردهای سوریه در شمال این کشور عنوان کرده است: به عنوان حزب خوب ترکیه از این موضوع حمایت می کنیم که تمامی مناطق تحت کنترل گروه های تروریستی چه در شرق سوریه باشد چه در غرب سوریه باید با خاک یکسان شود.

  • دبیر کل ناتو: اگر کشورهایی مانند ترکیه نبود تامین امنیت اروپا امکان ناپذیر بود

ینس استولتنبرگ دبیر کل ناتو که در برلین سخرانی می کرد در اظهاراتی عنوان کرده است: اگر کشورهایی مانند ترکیه در مرزهای جنوبی ناتو که در مبارزه با تروریسم نقش و اهمیت کلیدی دارد؛ وجود نداشت تامین امنیت اروپا امکان ناپذیر بود.

  • گزارش رسمی وزارت مالیه و خزانه داری ترکیه: افزایش 85 درصدی بدهی شهرداری هایی که بر آنان سرپرست تعیین شده است

گزارشی که هر ساله در ترکیه از بدهی های نهادهای دولتی از سوی وزارت مالیه و خزانه داری این کشور تهیه می شود در گزارش امسال خود با اشاره به افزایش بدهی شهرداری های مناطق کردنشینی بر آنان قیم تعیین شده است این افزایش بدهی ها را 85 درصد اعلام کرده است.

  • اردوغان: در خصوص موجودیت PKK در عراق باید اقدام کنیم/ در مخمور 12-13 هزار نظامی PKK حضور دارد

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در بازگشت از فرانسه در هواپیمای شخصی خود در گفتگو با خبرنگاران با تاکید بر این که در مخمور 12 الی 13 هزار نظامی PKK حضور دارد عنوان کرده است: در خصوص موجودیت PKK در عراق باید اقدام کنیم.

  • احمد ترک و کمال قلیچدار اوغلو با یکدیگر دیدار کردند

در پی انتشار اخبار دیدار کمال قلیچدار اوغلو، رئیس حزب جمهوری خواه خلق ترکیه با احمد ترک، شهردار برکنار شده کلانشهر ماردین و از سیاستمداران معروف کرد ترکیه از سوی رسانه های وابسته به حکومت ترکیه دو حزب جمهوری خواه خلق ترکیه و حزب دموکراتیک خلق ها با تایید این اخبار اظهارات جداگانه ای در خصوص این دیدار منتشر کرده اند.

  • پروین بولدان: پیروزی HDP در انتخابات محلی آک پارتی را در کاخ ریاست جمهوری حبس خواهد کرد

پروین بولدان، رئیس حزب دموکراتیک خلق ها در اظهاراتی با اشاره به انتخابات پیش رو در ترکیه عنوان کرده است: اقداماتمان برای آمادگی در انتخابات محلی در بیش از 40 استان ترکیه و بیش از 500 شهر به اتمام رسانده ایم. پیروزی حزب دموکراتیک خلق ها در انتخابات حزب عدالت و توسعه را در کاخ ریاست جمهوری حبس خواهد کرد.

  • در پی دیدار هیئت آمریکایی – فرانسوی با ارتش دموکراتیک سوریه: نیروی هوایی آمریکا و فرانسه بر مرزهای ترکیه – شمال سوریه نظارت خواهد کرد

در پی دیدار ارتش دموکراتیک سوریه با هیئت آمریکایی – فرانسوی تصمیم گرفته شده است به جای گشت زنی های مشترک با نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه در مرزهای شمال سوریه – ترکیه از این به بعد نیروهای هوایی آمریکا و فرانسه بر مرزهای ترکیه – شمال سوریه نظارت کنند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه