انتشار:  سه‌شنبه 22 آبان 1397  ::  22:28   

اظهارات تند مرال آکشنر علیه شمال سوریه:

شرق و غرب فرات را با خاک یکسان کنید

سرویس ترکیه - مرال آکشنر، رئیس حزب خوب ترکیه؛ در اظهاراتی با حمله تند به مواضع کردهای سوریه در شمال این کشور عنوان کرده است: به عنوان حزب خوب ترکیه از این موضوع حمایت می کنیم که تمامی مناطق تحت کنترل گروه های تروریستی چه در شرق سوریه باشد چه در غرب سوریه باید با خاک یکسان شود.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه ملیت، مرال آکشنر، سیاستمدار جدا شده از حزب ملی گرای حرکت ملی ترکیه که ریاست حزب خوب را بر عهده دارد؛ در اظهاراتی با حمله تند به مواضع کردهای سوریه در شمال این کشور عنوان کرده است: در نتیجه تمامی این رفت و آمدها و تحولات صورت گرفته در کشورمان 4 میلیون سوری و در نزدیکی گوشمان نیز یک خرده دولت تروریستی وجود دارد. به عنوان حزب خوب ترکیه از این موضوع حمایت می کنیم که تمامی مناطق تحت کنترل گروه های تروریستی چه در شرق سوریه باشد چه در غرب سوریه باید با خاک یکسان شود.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرده است: اگر لازم باشد با یک حرکت زمینی تمامی مناطق باید پاکسازی شود. آمریکا با اقدامی که انجام داده است برای شناسایی و دستگیری 3 الی 5 تروریست جایزه نقدی تعیین کرده است. این کار جایزه آمریکا تلاش برای مشروعیت بخشیدن به YPG به عنوان شاخه سوری PKK است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#شورای دموکراتیک سوریه