انتشار:  سه‌شنبه 22 آبان 1397  ::  22:21   

با گذشت سه سال از آزادسازی شنگال؛

عدم پاک‌سازی شنگال از مین‌های داعش

سرویس عراق و اقلیم کردستان- مسئول امور بین الملل در دولت اقلیم کردستان اعلام کرد که با وجود گذشت سه سال از آزادسازی شنگال از اشغال داعش، هنوز این منطقه از مین ها و تله های انفجاری داعش پاکسازی نشده است.

به گزارش کردپرس به نقل از ان. آر. تی، دیندار زیباری با انتشار بیانیه ای در سومین سالگرد آزادسازی شنگال از اشغال داعش، اعلام کرد که با وجود گذشت سه سال از آزاد سازی این منطقه، اما هنوز شنگال از مین ها  و تله های انفجاری داعش پاکسازی نشده و زمینه سازی لازم برای بازگشت ساکنین آواره شنگال نیز انجام نشده است.

مسئول امور بین الملل در دولت اقلیم کردستان، افزود که لازم است در بازگرداندن ارگان ها و نهادهای دولتی به شنگال برای انجام دادن خدمات رسانی لازم و بازسازی و پاکسازی آن از مین های داعش تعجیل شود؛ اما هیچ یک از این امور ضروری انجام نشده است و به همین دلیل شمار بسیاری از آوارگان داعش نمی توانند به محل سکونت خود بازگردند و علیرغم شرایط بسیار دشوار در کمپ های آوارگان در اقلیم کردستان به سر می برند.

دیندار زیباری تاکید می کند که فقدان ادارات و نهادهای خدمات رسانی دولتی به شنگال موجب بروز خلا امنیتی و اداری در شنگال شده و به همین دلیل هنوز 360 هزار تن ساکنین شنگال آواره بوده و از سرنوشت هزاران ایزدی ربوده شده توسط داعش نیز اطلاعی در دست نیست.

 

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#نسل کشی
#شنگال
#ایزدی