انتشار:  سه‌شنبه 22 آبان 1397  ::  21:39   

پروین بولدان:

پیروزی HDP در انتخابات محلی آک پارتی را در کاخ ریاست جمهوری حبس خواهد کرد

سرویس ترکیه - پروین بولدان، رئیس حزب دموکراتیک خلق ها در اظهاراتی با اشاره به انتخابات پیش رو در ترکیه عنوان کرده است: پیروزی حزب دموکراتیک خلق ها در انتخابات حزب عدالت و توسعه را در کاخ ریاست جمهوری حبس خواهد کرد

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، پروین بولدان، رئیس حزب دموکراتیک خلق ها در اظهاراتی با اشاره به انتخابات پیش رو در ترکیه عنوان کرده است: اقداماتمان برای آمادگی در انتخابات محلی در بیش از 40 استان ترکیه و بیش از 500 شهر به اتمام رسانده ایم. با صدها انجمن، نهاد مدنی، سندیکا، تشکل ها و ... دیدار کرده و تقویم انتخاباتی را آماده کرده ایم. از این جا پیامی داریم. در این کشور هر کسی که صلح و دموکراسی می خواهد را دعوت می کنیم به حزب دموکراتیک خلق ها و انجام سیاست روی بیاورند. پیروزی حزب دموکراتیک خلق ها در انتخابات حزب عدالت و توسعه را در کاخ ریاست جمهوری حبس خواهد کرد. این انتخابات ادامه انتخابات 7 و 24 ژوئن خواهد بود.ما شهرداری هایمان را به ذهنیت فاشیست حزب عدالت و توسعه تحویل نخواهیم داد. وظیفه ما در راستای تشکیل یک جبهه دموکراسی برای اتحاد مظلومین این کشور در برابر فاشیست ادامه خواهد داشت. تمام طرف هایی که به دموکراسی اعتقاد دارند چرا نباید همکاری ها خود را توسعه دهند؟

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به ادعاهای مطرح شده مبنی بر دیدارهای پنهانی حزب عدالت و توسعه و حزب دموکراتیک خلق ها نیز تصریح کرده است: می گویند حزب دموکراتیک خلق ها با حزب عدالت و توسعه به صورت پنهانی دیدار می کند. آشکارا این را اعلام می کنم با حزب عدالت و توسعه دیدار نمی کنیم ولی ملاقات خواهیم کرد. ساعت و تاریخ این دیدار را هم اعلام می کنم. حزب عدالت و توسعه را در تاریخ 31 مارس در پای صندوق های رای ملاقات خواهیم کرد. ما با کسانی که اراده یک ملت را غضب کرده اند؛ با غضب شهرداری ها ملت بر آنان قیم تعیین کرده اند و دمیرتاش، یوکسکداغ، نمایندگانمان را در زندان اسیر کرده اند، به جناح های دموکراسی در کشور ظلم کرده و در داخل به کارگران خون دل خورانده اند دیدار نخواهیم کرد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه