انتشار:  سه‌شنبه 22 آبان 1397  ::  20:50   

اعلام آمادگی اتحادیه میهنی برای پذیرش اعضای جداشده حزب

سرویس عراق و اقلیم کردستان- سخنگوی رسمی اتحادیه میهنی کردستان اعلام کرد که اعضای جدا شده حزب می توانند به حزب بازگشته و بار دیگر تصدی همان مناصب پیشین خود در اتحادیه میهنی را در دست بگیرند.

به گزارش کردپرس، سعدی احمد پیره در گفتگو با سایت خبری ژیان در مورد موضع اتحادیه میهنی کردستان در قبال اعضای جدا شده از حزب که به دیگر احزاب پیوسته و قصد بازگشت دوباره به حزب را داشته باشند؛ گفت که تمام اعضای جدا شده در پیوستن دوباره به این حزب آزادند و اتحادیه میهنی بار دیگر آنان را در صفوف خود می پذیرد.

وی گفت که بنا به اساسنامه داخلی حزب تمام اعضای جدا شده می توانند به حزب بازگشته و دوباره در همان مناصب پیشین خود در حزب گماشته می شوند و این روند از سال های گذشته در حزب اجرا شده است.

سخنگوی رسمی اتحادیه میهنی کردستان، افزود که شماری از اعضای حزب سال گذشته همراه برهم صالح معاون دوم حزب از اتحادیه میهنی خارج شده و وارد  حزب هم پیمانی برای دمکراسی و عدالت شدند؛ ما بیشتر آنان در حال بازگشت دوباره به اتحادیه میهنی هستند و در نشستی که هفته گذشته از سوی برخی اعضای هم پیمانی در اربیل برگزار شد و برای تغییر نام حزب تلاش شد، شرکت نکرده و افرادی که از اعضای قدیمی حزب هستند همگی دوباره به اتحادیه میهنی بازمی گردند.

برهم صالح سال 2017 از اتحادیه میهنی جدا شده و حزب هم پیمانی برای دمکراسی و عدالت را تأسیس کرد، اما ماه گذشته از این حزب خارج شده و بار دیگر طی توافقاتی با رهبران اتحادیه میهنی به حزب بازگشته و به عنوان نامزد اتحادیه میهنی برای تصدی منصب ریاست جمهوری عراق معرفی شده و  توانست با کسب رأی اعتماد مجلس عراق به این منصب دست یابد.

با خروج وی از حزب هم پیمانی این حزب دچار بحران رهبری شده و بسیاری از اعضای آن دوباره به اتحادیه میهنی بازگشتند، اما بخشی از اعضای حزب مخالف بازگشت به اتحادیه میهنی بوده و بر تداوم فعالیت خود در حزب تازه تأسیس و بازنگری در خط مشی حزب و تعیین رهبری جدید برای آن تاکید می کنند.

.