انتشار:  سه‌شنبه 22 آبان 1397  ::  15:42   

احمد صافی، نماینده حزب دمکرات در پارلمان عراق خبر داد؛

واگذاری مناصبی در دولت جدید عراق به اتحادیه میهنی و مسیحیان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- یکی از نمایندگان حزب دمکرات در پارلمان عراق از گفت و گوهای در جریان برای تصدی وزارت دادگستری از سوی اتحادیه میهنی و واگذاری وزارت مهاجرت به مسیحیان خبر داد.

به گزارش کردپرس، احمد صافی، نماینده حزب دمکرات کردستان در پارلمان عراق بعد از ظهر امروز (سه شنبه) در گفت و گو با شفق نیوز اعلام کرد که برای ریاست این حزب تحت رهبری مسعود بارزانی بر برخی نهادهای مستقل در مقابل واگذاری مسئولیت تصدی وزارت دادگستری در دولت عادل عبدالمهدی، نخست وزیر جدید این کشور به اتحادیه میهنی کردستان، گفت و گو و مذاکره در جریان است.

صافی با بیان این که احتمال دارد حزب دمکرات کردستان در صورت تصدی سه وزارتخانه دولت جدید عراق از ریاست برخی نهادهای مستقل محروم شود، تاکید کرد که گفت و گوها ادامه دارد و تاکنون چیزی در این باره نهایی نشده با این حال بر اساس گفت و گوهای کنونی وزارت مهاجرت و آوارگان به اقلیت مسیحی و وزارت دادگستری نیز به کردها می رسد.

این در حالی است که پیش از این فؤاد حسین و بنگین ریکانی از حزب دمکرات به ترتیب به عنوان وزرای جدید دارایی و مسکن عراق، از نمایندگان پارلمان این کشور رای اعتماد گرفتند و گفته می شد که از هشت وزارتخانه باقی مانده از مجموع 22 وزارتخانه کابینه عبدالمهدی نیز کردها دادگستری و مهاجرت را به خود اختصاص خواهند داد.