انتشار:  سه‌شنبه 22 آبان 1397  ::  14:47   

سخنگوی ریاست‌جمهوری عراق خبر داد؛

سفر قریب الوقوع برهم صالح به ایران

سرویس عراق و اقلیم کردستان - سخنگوی رئیس جمهوری جدید عراق تاکید کرد که وی از همه کشورهای منطقه بازدید خواهد کرد با این حال هنوز زمان دقیق سفرهای بعدی به کشورهای مختلف مشخص نشده است.

به گزارش کردپرس، لقمان فیلی، سخنگوی برهم صالح، رئیس جمهوری جدید عراق پیش از ظهر امروز (سه شنبه) در گفت و گو با شفق نیوز در رابطه با برخی گزارش های حاکی از سفر قریب الوقوع وی به شماری از کشورها از جمله ایران و عربستان تصریح کرد: رئیس جمهوری به همه کشورهای منطقه سفر خواهد کرد و این کار را نیز از کویت آغاز کرده سپس راهی امارات شد، در روزها و هفته های آینده نیز به برخی کشورهای همسایه سفر می کند.

فیلی بدون آن که جزئیات زیادی در این باره ارائه دهد خاطر نشان ساخت که سفرهای آینده برهم صالح به کشورهای مختلف در زمان خود اعلام خواهد شد و عراق نیز با همه طرف های بین المللی ارتباط برقرار خواهد کرد.

این در حالی است که رئیس جمهوری عراق شامگاه دوشنبه به نخستین سفر خارجی خود از زمان تصدی این سمت پایان داد جایی که در جریان آن ابتدا از کویت بازدید کرد و مورد استقبال صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر این کشور قرار گرفت سپس راهی امارات شد و با محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی دیدار کرد.

لازم به ذکر است که برخی رسانه های ایرانی روز گذشته به نقل از آن چه منابع آگاه خوانده بودند، از سفر صالح به تهران در راس یک هیئت بلندپایه در اوایل هفته آینده خبر داده و تاکید کرده بودند که برخی وزرا و اعضای کابینه دولت عراق از جمله محمد الحکیم، وزیر امور خارجه جدید این کشور وی را در این سفر همراهی خواهند کرد.