سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  جمعه 18 آبان 1397  ::  11:08   

کشته شدن 12 نظامی ترکیه طی درگیری با پ.ک.ک، در اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- مرکز اطلاع رسانی شاخه نظامی پ.ک.ک، اعلام کرد که طی عملیات های این نیروها علیه مواضع نظامیان ترکیه در  استان اربیل اقلیم کردستان، 12 نظامی ترکیه کشته و 5 تن نیز مجروح شده اند.

به گزارش کردپرس به نقل از شبکه تلویزیونی ان. آر. تی، مرکز اطلاع رسانی نیروهای دفاع از خلق HPG ( بازوی نظامی پ.ک.ک) در اطلاعیه ای اعلام کرد که این نیروها روز چهارشنبه 16 آبان/7 نوامبر، عملیاتی را در منطقه بارزان از توابع استان اربیل اقلیم کردستان، علیه مواضع نظامیان ترکیه در این منطقه انجام داده اند و طی آن، پنج موضع نیروهای ترکیه منهدم شده و 10 نظامی ترکیه نیز کشته شده اند.

در ادامه این اطلاعیه آمده که نیروهای پ.ک.ک، عملیات دیگری را در تپه لیلکان واقع در منطقه سیدکان استان اربیل، علیه مواضع نظامی ترکیه، انجام داده و در پی این عملیات نیز 2 نظامی ترکیه جان خود را از دست داده و 5تن نیز مجروح شده اند.

همچنین اعلام شده که در عملیات نیروهای پ.ک.ک، علیه ترکیه در منطقه چلی استان جوله میرگ ترکیه نیز 3 نظامی این کشور کشته شده اند.

در این اطلاعیه اشاره ای به تلفات احتمالی پ.ک.ک، در این عملیات ها نشده و دولت ترکیه نیز واکنشی به این اطلاعیه نشان نداده است.