سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  جمعه 18 آبان 1397  ::  10:34   

واکنش دولت باغچلی به تعیین جایزه نقدی توسط آمریکا برای شناسایی 3 رهبر ارشد PKK:

آمریکا از آدرس و موقعیت جغرافیایی 3 رهبر ارشد PKK بهتر از هر کس دیگری خبر دارد

سرویس ترکیه - دولت باغچلی، رئیس حزب حرکت ملی ترکیه در اظهاراتی با اشاره به تعیین جایزه نقدی برای شناسایی و دستگیری 3 تن از رهبران ارشد PKK توسط وزارت امور خارجه آمریکا عنوان کرده است: آمریکا با این اقدام اهداف متفاوتی را دنبال می کند و یک بازی جدید در راه است. چیزی که معلوم است آدرس و موقعیت جغرافیایی این 3 تن را بهتر از هر کس دیگری آمریکا می داند.

به گزارش کردپرس به نقل خبرگزاری هابر7، دولت باغچلی، رئیس حزب حرکت ملی ترکیه در اظهاراتی با اشاره به تعیین جایزه نقدی برای شناسایی و دستگیری 3 تن از رهبران ارشد PKK توسط وزارت امور خارجه آمریکا عنوان کرده است: آمریکا با این اقدام اهداف متفاوتی را دنبال می کند و یک بازی جدید در راه است. چیزی که معلوم است آدرس و موقعیت جغرافیایی این 3 تن را بهتر از هر کس دیگری آمریکا می داند. اگر بخواهند این ها را به مانند این که خودشان در آن مکان قرار داده اند می توانند پیدا کنند.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرده است: چیزی که مهم است این است که بعد از این آمریکا روابط خود را چگونه و به چه شکلی با ترکیه تاسیس خواهد کرد. ما این موضوع را از نزدیک دنبال خواهیم کرد. سناریو و اهداف آمریکا فرق می کند. در تلاش برای پاکسازی YPG و قربانی کردن PKK هستند در حالی که به خوبی می دانند PKK مساوی است با YPG.

باغچلی خاطرنشان کرده است: اگر تصور می کنند که در طول مرزهای جنوب ما می توانند کردستان بزرگ در واقع همان اسرائیل بزرگ را تاسیس کنند باید بدانند که ملت ترکیه و ترکیه به هیچ عنوان به این خیانت اجازه نخواهند داد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#پ.ک.ک