سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  دوشنبه 30 مهر 1397  ::  22:21   

پیام تبریک صلاح الدین دمیرتاش به برهم صالح

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس مشترک پیشین حزب دمکراتیک خلق های ترکیه HDP از زندان پیام تبریکی برای رئیس جمهور جدید عراق فرستاد.

به گزارش کردپرس به نقل از شارپرس، صلاح الدین دمیرتاش رئیس مشترک پیشین حزب دمکراتیک خلق های ترکیه HDP به عنوان حزب اصلی کردهای این کشور ، که به دستور دولت این کشور در زندان به سر می برد، پیام تبریکی برای برهم صالح به مناسبت انتخاب وی به عنوان رئیس جمهور جدید عراق فرستاد.

وی در این پیام که امروز دوشنبه 30مهر منتشر شده، ضمن ابراز خوشحالی از انتخابات برهم صالح به عنوان رئیس جمهور جدید عراق آورده که امیدوار است این انتخاب در مقطع دشوار کنونی، سرآغاز نو برای مردم عراق و تمام کردها باشد.

دمیرتاش همچنین اظهار امیدواری کرده که برهم صالح در این منصب وسیله ای برای ایجاد صلح، دمکراسی، آرامش و آزادی در عراق و مایه خیر برای کردستان عراق شود.

برهم صالح 2 اکتبر جاری به عنوان نامزد اتحادیه میهنی کردستان، با اکثریت آرای نمایندگان مجلس عراق تصدی منصب رئیس جمهور جدید عراق را در دست گرفت.

دمیرتاش سیاستمدار برجسته کُرد، در ۴ نوامبر ۲۰۱۶ (۱۴ آبان ۱۳۹۵) و در میان بازداشت گسترده سران و اعضای حزب دموکراتیک خلق ها به دستور دولت ترکیه، دستگیر شده و  تاکنون زندان به سر می‌برد.

وی در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در 2013 توانست ۳٬۹۵۸٬۰۴۸ رأی و معادل ۹٫۷۶ درصد آرا را کسب کرده و در انتخابات 2018 نیز از زندان در رقابت ها شرکت کرده و 3 درصد کل آرای ترکیه را به دست آورد.

برچسب‌ها:
#اقلیم کردستان
#برهم
#دمیرتاش
#HDP