سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  دوشنبه 30 مهر 1397  ::  18:31   

در بازدید از وزارت کشور عراق؛

العبادی بر لزوم ادامه فرآیند انحصار سلاح در دست دولت تاکید کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نخست وزیر دولت اداره امور در عراق ضمن هشدار نسبت به تروریسم و هسته های آن که به دنبال فرصت برای حمله به شهروندان هستند، خواستار ادامه فرآیند انحصار سلاح در دست دولت شد.

به گزارش کردپرس به نقل از موازین نیوز، دفتر حیدر العبادی، نخست وزیر دولت اداره امور در عراق امروز (دوشنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وی طی سخنانی در بازدید از ساختمان وزارت کشور، از نیروهای وابسته به این وزارتخانه به دلیل خدمت رسانی به کشور و ملت خود، دفاع از آنها به همراه سایر نیروهای امنیتی و نظامی و دستیابی به پیروزی در برابر گروه تروریستی داعش قدردانی کرده است.

در این بیانیه از العبادی نقل شده است: وزارت کشور چهره دولت است و ماموریت آن نیز خدمت رسانی به شهروندان می باشد؛ نیروهای این وزارتخانه علاوه بر وظایف اصلی خود، هنگام حمله تروریسم به ملت عراق نیز با شجاعت به مقابله با آن پرداختند و در این راه شهید و زخمی دادند.

نخست وزیر دولت موقت عراق ضمن تاکید بر لزوم هوشیاری و احتیاط مداوم در رویارویی با تروریسم و هسته های آن که به دنبال فرصت برای حمله به شهروندان هستند، ادامه نابودی تسلیحات غیر قانونی و انبارهای آن، انحصار سلاح در دست دولت و مقابله با فساد و مفسدان اقتصادی بدون ترس و تردید را خواستار شده و خاطر نشان ساخت که مفسدان هنگام رویارویی و تمرکز روی آنها ضعیف و ناتوان می شوند.

العبادی با بیان این که امنیت با کیفیت تامین می شود نه کمیت، به ستایش از تحصیلات عالی شمار زیادی از کارکنان وزارت کشور عراق پرداخت و خواستار تقویت این رویکرد و برخورداری آنها از جایگاه ویژه در این وزاتخانه شد.

این در حالی است که نخست وزیر دولت اداره امور در عراق پیشتر نیز تاکید کرده بود که برخی گروه ها از جنگ علیه داعش برای انبار تسلیحات با هدف تهدید دولت سوء استفاده کردند.

برچسب‌ها:
#عراق
#العبادی
#وزارت کشور
#انحصار سلاح