سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  یک‌شنبه 29 مهر 1397  ::  23:25   

جنبش تغییر هم نتایج انتخابات پارلمان کردستان را رد کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- جنبش تغییر که در انتخابات پارلمان کردستان رتبه سوم احزاب برنده را به دست آورد، اعلام کرد که نتایج این انتخابات را رد کرده و حاضر به پذیرفتن آن نیست.

به گزارش کردپرس، پس از آنکه حزب جماعت اسلامی کردستان با تأکید بر اینکه در انتخابات دوره پنجم پارلمان کردستان از سوی دو حزب حاکم اقلیم تقلب روی داده و نتایج نهایی اعلام شده این انتخابات را رد کرد، جنبش تغییر نیز با انتشار بیانیه ای از مخالفت با این نتایج و عدم پذیرفتن آن خبر داد.

 در بیانیه جنبش تغییر ضمن انتقاد از اینکه نتایج نهایی انتخابات دوره پنجم پارلمان کردستان با سه هفته تأخیر و در نیمه های شب اعلام شده؛  آمده که هدف از تعویق اعلام نتایج دستکاری در این نتایج بوده است.

همچنین اشاره شده که طی فرآیند رأی گیری و برگزاری انتخابات از طریق استفاده از هزاران شناسنامه و مدارک جعلی و با همکاری مستقیم اداره کل صدور شناسنامه اقلیم کردستان که وابسته به وزارت کشور عراق است، تقلب گسترده ای در انتخابات روی داده است.

جنبش تغییر تأکید کرده که کل نتایج نهایی انتخابات پارلمان کردستان را رد کرده و در این راستا و جهت اعتراض به نتایج تمامی راهکارهای اصولی را در پیش می گیرد.

همچنین در این بیانیه از موضع نمایندگان احزاب جنبش تغییر، جماعت اسلامی و اتحاد اسلامی در کمیسیون عالی و مستقل انتخابات و رفراندوم اقلیم کردستان، که حاضر به تائید نتایج اعلام شده و امضای آن نشدند، تقدیر شده است.

جنبش تغییر که در انتخابات دوره پیش پارلمان کردستان رتبه دوم را کسب کرده بود در انتخابات اخیر و با کسب 188 هزار و 913 رأی، 12 کرسی پارلمان را به خود اختصاص داده و در رتبه سوم احزاب برنده انتخابات ایستاد و با کاهش آرا و کرسی های خود مواجه شد.