سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  یک‌شنبه 29 مهر 1397  ::  21:46   

درخواست برای خروج احزاب معترض اقلیم کردستان از کمیسیون انتخابات

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نماینده پیشین مجلس عراق تأکید کرد که باید احزاب جنبش تغییر، جماعت اسلامی و اتحاد اسلامی فقط به اعلام اعتراض نسبت به نتایج انتخابات پارلمان کردستان اکتفا نکرده  و نمایندگان خود از کمیسیون انتخابات اقلیم کردستان را خارج کنند.

به گزارش کردپرس، سروه عبدالواحد با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که لازم است سه حزب جنبش تغییر، جماعت اسلامی و اتحاد اسلامی که به عنوان احزاب اپوزیسیون اقلیم کردستان نسبت به نتایج انتخابات دوره پنجم پارلمان کردستان معترض هستند، فقط به اعتراض و صدور بیانیه محکومیت نتایج اکتفا نکنند.

نماینده پیشین جنبش تغییر در مجلس عراق، تأکید که لازم است این احزاب نمایندگان خود در کمیسیون عالی انتخابات و رفراندوم اقلیم کردستان را از کمیسیون خارج کنند.

همچنین افزوده که نباید این احزاب تبدیل به بخشی از مرتکبین تخلف و سرپوش نهادن بر تقلبی شوند که به گفته وی توسط حزب دمکرات و اتحادیه میهنی کردستان در انتخابات پارلمانی انجام شده است.

نتایج انتخابات دوره پنجم پارلمان کردستان بامداد امروز اعلام شده و نمایندگان سه حزب مذکور اعلام کردند که با این نتایج مخالف بوده و حاضر به رأی دادن به آن و تائید نتایج نشده اند.

 

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#انتخابات پارلمان کردستان