سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  پنج‌شنبه 26 مهر 1397  ::  13:58   

استاد دانشگاه اوکلاهما هشدار داد:

ترکیه از منطقه تل ابیض به کردهای سوریه حمله می کند

سرویس جهان- دکتر جاشوا لاندیس می گوید با توجه به آسیب پذیر بودن تل ابیض، در صورت عملی شدن تهدیدات ترکیه، ارتش این کشور از این نقطه به تهاجم نظامی دوباره علیه کردهای سوریه دست می زند.

 

به گزارش کردپرس، ترکیه که از حمایت آمریکا از نیروهای کرد سوریه ناراضی است و با توجه به این که توافق منبج بر سر خروج نیروهای کرد از آن به صورت کامل اجرا نشده است، تهدید کرده است دوباره علیه نیروهای کرد سوریه و این بار در منطقه شرق رود فرات دست به عملیات نظامی خواهد زد.

دکتر جاشوا لاندیس، مدیر دپارتمان خاورمیانه در دانشگاه اوکلاهما تاکید می کند که ترکیه علاوه بر روسیه، ایران و سوریه، از دیگر مخالفان حضور آمریکا در سوریه است زیرا این کشور به نیروهایی که ترکیه آنها را برای حیات خود خطرناک توصیف می کند کمک نظامی کرده است.

این استاد دانشگاه عملی شدن تهدیدات ترکیه علیه کردها را با توجه به اقدام نظامی ترکیه علیه کردها در منطقه کردنشین عفرین سوریه در زمستان گذشته ممکن دانسته است.

وی در مصاحبه با سایت وار ایز بورینگ هشدار داد منطفه تل ابیض در شمال سوریه که در حال حاضر تحت کنترل کردهای سوریه است و بیشتر جمعیت آن عرب است، اولین نقطه آغاز حملات ترکیه خواهد بود زیرا این منطقه از تمام مناطق تحت کنترل کردها در شمال سوریه آسیب پذیرتر است.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها
#عفرین
#تل ابیض
#کوبانی
#آمریکا