انتشار:  جمعه 20 مهر 1397  ::  15:04   

العامری در دیدار با چاووش‌اغلو خواهان خروج نیروهای ترکیه از عراق شد

 سرویس عراق و اقلیم کردستان- وزیر خارجه ترکیه در واکنش به تاکید رهبر ائتلاف فتح بر لزوم خروج نیروهای کشورش از خاک عراق، خاطر نشان ساخت که به زودی در این رابطه تصمیم گیری خواهند کرد.

 

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، دفتر هادی العامری، رهبر ائتلاف فتح و دبیرکل سازمان بدر عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وی روز پنج شنبه در شهر بغداد از مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه دیدار کرده و در این دیدار روابط میان دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، العامری از ترکیه به عنوان یکی از کشورهای دوست و حامی عراق نام برده و ابراز امیدواری کرد که آنکارا به وعده های خود مبنی بر ورود مقادیر کافی آب به خاک عراق و پایان دادن به این مسئله نگران کننده برای مردم کشورش عمل کند.

رهبر ائتلاف فتح در این دیدار همچنین بر لزوم خروج نیروهای ترکیه از خاک عراق برای اطمینان از عدم بروز تنش در روابط میان دو کشور تاکید کرد.

چاووش اوغلو نیز به نوبه خود ضمن اعلام این که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه از نیروهای عراقی برای شکست تروریسم قدردانی می کند، خاطر نشان ساخت که به زودی سرنوشت مسئله آب نهایی خواهد شد و در رابطه با خروج نیروهای کشورش از خاک عراق نیز تصمیم گیری خواهند کرد.