انتشار:  جمعه 20 مهر 1397  ::  13:19   

رئیس جمهور ترکیه کردهای سوریه در شرق فرات را تهدید کرد:

لانه های تروریستی در شرق فرات را نابود خواهیم کرد

سرویس ترکیه - رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در پیامی با اشاره به عملیات های نظامی ارتش ترکیه به مواضع کردهای سوریه در شرق فرات گفت: لانه های تروریستی در شرق فرات را نیز نابود خواهیم کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری تایم ترک، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی با اشاره به مبارزات این کشور با تروریسم عنوان کرده است: به گروه های تروریستی در داخل ترکیه ضرباتی تاریخی وارد شده است. گروه های تروریستی که در خارج از مرزهایمان هستند نیز خواب راحتی ندارند. می دانند که یک شب می توانیم ناگهانی بیاییم. لانه های تروریستی در شرق فرات را نیز نابود خواهیم کرد.

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به مسائل اقتصادی در ترکیه نیز گفت: اقتصاد کشورمان در روند اخیر با برخی حملات توطئه آمیزی روبه رو شده است. قول هایی که به کشورمان داده شده است با دلایل بسیار خنده داری عملیاتی نمی  شود. ولی خواهند دید که بازنده اصلی در این روند خودشان خواهد بود. موانعی که پیش روی ما قرار داده می شود هر چه باشد فرق نمی کند یا یک راه پیدا خواهیم کرد یا یک راه پیدا خواهیم کرد و از آن عبور خواهیم کرد. در برابر هر دری که روبه رو ما بسته می شود 10 در دیگر باز خواهیم کرد. به توسعه اقتصادی ادامه خواهیم داد.

لازم به ذکر است، اردوغان در حالی پیام عملیات نظامی به شرق فرات را صادر می کند که نیروهای آمریکایی در این منطقه به صورت بسیار گسترده حضور داشته و همکاری نزدیکی با جریان کرد سوریه در این منطقه انجام می دهند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#آمریکا