انتشار:  جمعه 20 مهر 1397  ::  01:30   

رئیس اداره پست شهرستان پیرانشهر در نشست خبری خود با اصحاب رسانه:

مهمترین دلیل تأخیر در تحویل مرسوله های پستی نبود مکان گذاری دقیق محلات شهر است

سرویس آذربایجان غربی_ رئیس اداره پست شهرستان پیرانشهر گفت: نبود آدرس دقیق پستی و مکان گذاری بسیاری از محلات در سطح شهر مهمترین دلیل تأخیر در تحویل مرسوله های پستی می باشد.

به گزارش خبرنگار کردپرس، علی زاهدی، رئیس اداره پست شهرستان پیرانشهر، در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که به مناسبت فرارسیدن روز جهانی پست صورت گرفت، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد اداره پست شهرستان پیرانشهر از صدور 65 هزار کارت ملی هوشمند در این شهرستان خبر داد.

 وی در ادامه سخنان خود در خصوص مهمترین دلیل تأخیر در تحویل محوله های پستی به صاحبان آنها در پیرانشهر، اظهار داشت: متأسفانه نبود مکان گذاری در سطح شهر یکی از دغدغه های مأموران پستی این شهر می باشد و همواره باعث می شود محموله ها به دقیقی به دست صاحبان خود نرسند.

زاهدی اضافه کرد: این موضوع بارها با مسئولان شهرداری و اعضای شهر مطرح شده است  اما متأسفانه علی رغم وعده های آنها هنوز بصورت عملی این مشکل حل نشده است و همچنان روند تحویل محموله های پستی شهرستان را با مشکلات جدی مواجه کرده است.

رئیس اداره پست شهرستان پیرانشهر تصریح کرد: در 6 ماهه نخست سال ۹۷ بیش از  ۴۳ هزار ۴۴۱ بسته کوچک به پست شهرستان وارد و همچنین ۳ هزار و ۳۶۱ مورد صادرات مرسوله های پستی به سایر نقاط بوده است که این آمار نشان از افزایش 24 درصدی فعالیت پست پیرانشهر در حوزه خدمات رسانی خود به مردم دارد.

این مسئول پیرانشهری در بخش دیگری از سخنان خود فعالیت فروشگاه های اینترنتی در سطح کشور را بسیار ارزشمند توصیف کرد و یادآور شد: وجود ۷ هزار فروشگاه اینترنتی در سطح کشور نشان از موفقیت این شبکه تجاری دارد و در سطح شهرستان پیرانشهر نیز اکنون ۱۴ فروشگاه فعال اینترنتی اقدام به ارائه خدمات می کنند که علاوه بر اشتغال زایی برای تعدادی از افراد باعث تسهیل در امر خرید وسایل و لوازم مختلف برای شهروندان پیرانشهری شده است بطوریکه بر اساس آمارهای موجود تنها در ۶ ماهه نخست سالجاری ۱۳۳۸ عدد بسته خرید اینترنتی صورت گرفته است.

زاهدی در ادامه سخنان خود با اشاره به مهمترین چالش پیش روی اداره پست شهرستان پیرانشهر در راستای ارائه خدمات بیشتر به شهروندان، خاطر نشان شد، بدون شک نامه رسان های فعال ما در سطح شهر که در زمینه تحویل و ارسال مرسولات پستی به ارائه خدمات می پردازند در صورتی می توانند عملکرد رضایت بخشی در این حوزه داشته باشند که آدرس پستی صاحبان محموله های پستی را در اسرع وقت پیدا کنند و به آنها تحویل دهند ولی متأسفانه فقدان پلاک کوبی و نبود کدپستی های دقیق در بیشتر مناطق سطح شهر این روند را با مشکلات جدی مواجه کرده است.

 وی در خاتمه سخنان خود با اشاره به تلاشهای صورت گرفته برای رفع این مشکل عنوان کرد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته و تلاش های فراوان قرار است که طرح پلاک کوبی و به روز رسانی کدپستی های سطح شهر از ماه آتی شروع شود.

رئیس اداره پست پیرانشهر همچنین از اجرای طرح سیماک در شهرستان پیرانشهر خبر داد و گفت: طرح سیماک یا یکپارچه سازی املاک طرح بسیار جالب و مقرون به صرفه خواهد بود که در ماههای آتی در دستور کار این شرکت قرار دارد و بدون شک اجرایی خواهد شد.