انتشار:  پنج‌شنبه 19 مهر 1397  ::  19:30   

عضو ارشد حزب دمکرات کردستان:

حزب دمکرات دولت اکثریت را در اقلیم کردستان تشکیل می‌دهد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- عضو ارشد حزب دمکرات کردستان و سر لیست نمایندگان این حزب در پارلمان کردستان تأکید کرد که این حزب با تکیه بر تعداد کرسی های خود در پارلمان، دولت اکثریت را در اقلیم کردستان تشکیل می دهد.

به گزارش کردپرس، هیمن هورامی در گفتگو با خبرگزاری آناتولی، گفت که اعلام نتایج نهایی انتخابات دوره پنجم پارلمان کردستان به دلیل رسیدگی به شکایات انتخاباتی به تعویق افتاده و وی امیدوار است که مسائل و بهانه های سیاسی از سوی احزابی که با کاهش رأی روبرو بوده اند، موجب اخلال در روند کارهای کمیسیون عالی انتخابات و رفراندوم اقلیم کردستان نشده و این کمیسیون امور مربوط به شمارش آرا، پیگیری شکایات و اعلام نتایج نهایی را با دقت و به صورت حرفه ای انجام دهد.

همچنین اشاره کرد که حزب دمکرات نسبت به دیگر احزاب اقلیم بیشترین شکایات را در مورد روند برگزاری انتخابات پارلمانی مطرح کرده است، اما باید احزاب اقلیم در مرحله پس از انتخابات به سوی ایجاد ثبات و کنار نهادن اختلافات گام بردارند.

عضو ارشد حزب دمکرات کردستان و سر لیست نمایندگان این حزب در انتخابات، تأکید کرد که حزب دمکرات در انتخابات پارلمانی بیشترین شمار کرسی های پارلمان را کسب کرده و بر این اساس دولت اکثریت را در اقلیم تشکیل می دهد.

مشاور مسعود بارزانی رهبر حزب دمکرات خاطرنشان ساخت که این حزب برای گفتگو با تمام احزاب اقلیم کردستان در مورد تشکیل دولت آماده است و خط قرمزی برای هیچ یک از احزاب تعیین نمی کند.

وی در پاسخ به پرسشی در این مورد که حزب دمکرات تا چه زمانی حاضر نیست که با برهم صالح( معاون دوم دبیر کل حزب دمکرات)  به عنوان رئیس جمهور عراق و نماینده کردها در این منصب تعامل داشته باشد؛ گفت که حزب دمکرات با هیچ طرفی مشکل شخصی ندارد و اعتراض این حزب نسبت به نحوه انتخاب رئیس جمهور در مجلس عراق بوده است.

حزب دمکرات بنا به نتایج اولیه انتخابات دوره پنجم پارلمان کردستان، موفق به کسب 45 کرسی پارلمان شده و در صدر احزاب برنده انتخابات ایستاده است.