انتشار:  پنج‌شنبه 19 مهر 1397  ::  17:59   

گفت‌وگوی عبدالمهدی با حکیم، حمودی و هیئت حزب دمکرات درباره تشکیل دولت جدید عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نخست وزیر جدید عراق در دیدار با رهبران جریان حکمه و مجلس اعلای اسلامی و همچنین هیئت حزب دمکرات کردستان به بحث و گفت و گو در رابطه با تشکیل کابینه خود پرداخت.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، دفتر عمار حکیم، رهبر جریان حکمه پیش از ظهر امروز (پنج شنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وی دفتر خود با عادل عبدالمهدی، نخست وزیر مامور تشکیل کابینه جدید دولت عراق دیدار کرده جایی که دو طرف مسئله تشکیل کابینه جدید دولت این کشور را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، حکیم و عبدالمهدی در دیدار خود همچنین بر اهمیت فراهم ساختن خدمات مناسب برای شهروندان عراقی و تحقق خواسته های آنها، ارائه برنامه دولتی مبتنی بر اساس اولویت ها و دارای سقف زمانی مشخص، همکاری قوه های مقننه و مجریه، ارائه قوانین تاثیرگذار روی ساختار کشور و نظام سیاسی آن و توجه به اصل توانمندی و شایستگی در انتخاب وزرا، رعایت تعادل ملی و حضور زنان و جوانان در دولت آینده تاکید کردند.

دفتر همام حمودی، رئیس مجلس اعلای اسلامی نیز ظهر امروز در بیانیه ای اعلام کرد که وی در دفتر خود با نخست وزیر جدید عراق دیدار کرده تا مسئله فعالیت های سیاسی در سطح ملی در رابطه با تشکیل کابینه جدید دولت و دیگر مسائل مربوط به مرحله کنونی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

دفتر حمودی در بیانیه خود آورده که وی ضمن درخواست از عبدالمهدی برای عمل به توصیه های آیت الله العظمی سید علی سیستانی و در پیش گرفتن یک استاندارد واحد در انتخاب اعضای کابینه جدید دولت عراق بر اساس پاکدستی و شایستگی افراد، تاکید کرده که دولت آینده باید به جای دولت احزاب، دولت ملت باشد و این مسئله نیز با یک رویکرد مستحکم به عنوان پایه و اساس فعالیت محقق می شود.

رئیس مجلس اعلای اسلامی ضمن تاکید بر پشتیبانی مجلس از گفت و گوهای ملی در این زمینه، رویکرد نخست وزیر جدید عراق در رسیدگی به پرونده های ملی اساسی و پروژه های راهبردی با هدف انتقال کشور به یک مرحله جدید سازگار با منافع ملی، خاطر نشان ساخت که تغییر واقعی محسوس که بازتاب مثبتی روی زندگی شهروندان داشته باشد، از اهمیت زیادی برخوردار است.

در همین حال، دفتر نخست وزیر جدید عراق نیز عصر امروز با صدور بیانیه ای اعلام کرد که یک هیئت از حزب دمکرات کردستان با عبدالمهدی دیدار کرده و انتخاب وی به عنوان مامور تشکیل کابینه جدی دولت را تبریک گفتند.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، عبدالمهدی و اعضای هیئت حزب دمکرات کردستان به رهبری مسعود بارزانی، رئیس پیشین اقلیم کردستان اوضاع سیاسی کنونی عراق، تشکیل کابینه، برنامه دولت جدید و تلاش برای فعالیت مشترک در راستای موفقیت دولت در راستای خدمت رسانی و تحقق خواسته های شهروندان را بررسی کردند.

برچسب‌ها:
#عراق
#عبدالمهدی
#تشکیل دولت
#عمار حکیم
#حزب دمکرات