انتشار:  پنج‌شنبه 19 مهر 1397  ::  17:50   

فاز دوم کارخانه طلای زرشوران با حضور نیروهای بومی راه اندازی می شود

سرویس آذربایجان غربی- فرماندار تکاب گفت: در راه اندازی فاز دوم کارخانه طلای زرشوران این شهرستان از نیروهای بومی به کار گیری می شود.

به گزارش کردپرس، علی مکرمی فرماندار تکاب در بازدید از روستای یارعزیز تاکید کرد: بکار گیری نیروی کار بومی منطقه در فاز دوم کار خانه طلای زرشوران در اولویت است و این مسئله را با جدیت پیگیری می کنیم.

وی افزود: معادن و کارخانه های طلا باید سهم بیشتری در ایجاد اشتغال در منطقه داشته باشند و ما با حضور در روستاها تلاش می کنیم به محرومیت زدایی از این مناطق شتاب ببخشیم و تلاش ادارات در این زمینه افزایش یافته است.

مکرمی ادامه داد: روستاییان نیز باید زمینه توسعه را ایجاد کرده و با ادارات همکاری و تعامل کنند.

فرماندار تکاب گفت: بنیاد برکت در زمینه اشتغال زایی در بخش دامداری و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در زمینه نوسازی و بهسازی منازل مسکونی در روستاها تسهیلات مناسبی پرداخت می کنند و روستاییان می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.

مکرمی با اشاره به حضور در دورافتاده ترین روستاهای شهرستان تکاب اظهار داشت: جهت توسعه شهرستان تکاب و افزایش امکانات و خدمات زیرساختی در روستاها در تلاشیم و برای این مهم و بررسی مشکلات و شنیدن کمبودها از زبان اهالی به دورافتاده ترین و کم جمعیت ترین روستاها نیز می رویم.