انتشار:  پنج‌شنبه 19 مهر 1397  ::  17:28   

عضو کمیسیون امور پیشمرگ در پارلمان چهارم کردستان:

تحریم‌های آمریکا علیه ایران تأثیری بر کمک‌های این کشور به نیروهای پیشمرگ ندارد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- عضو کمیسیون امور پیشمرگ در پارلمان چهارم کردستان، اعلام کرد که تحریم های آمریکا هیچ تأثیر منفی بر کمک های مالی و لجستیکی آمریکا به نیروهای پیشمرگ ندارد و این کمک ها به مانند گذشته ادامه می یابد.

 

به گزارش کردپرس، قادر رزگه یی در گفتگو با سایت خبری اس. ان. ان، گفت که کمک های مالی و لجستیکی آمریکا به نیروهای پیشمرگ و آموزش این نیروها توسط ائتلاف جهانی ادامه دارد و هرگونه تصمیم گیری در این خصوص توسط کنگره آمریکا اتخاذ می شود.

عضو کمیسیون امور پیشمرگ در دوره چهارم پارلمان کردستان تأکید کرد که تحریم های اعمال شده آمریکا علیه ایران، بر تمامی کشور های منطقه تأثیر منفی خواهد داشت.

وی خاطرنشان ساخت که این تحریم ها به هیچ عنوان تاثیری بر کمک های مالی و لجستیکی آمریکا به نیروهای پیشمرگ ندارد؛ چرا که این کمک ها به دلیل تداوم تهدید داعش علیه اقلیم کردستان و منطقه ادامه داده می شود و از سوی دیگر آمریکا و ائتلاف جهانی ضد داعش برای مدرن سازی و سازمان دهی و انسجام نیروهای پیشمرگ تلاش می کنند و طرح و برنامه هایی را در این زمینه اجرا می کنند.

آمریکا در چارچوب کمک های خود به نیروهای پیشمرگ ماهیانه مبلغی را به عنوان بخشی از حقوق این نیروها به وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان پرداخت می کند.