انتشار:  پنج‌شنبه 19 مهر 1397  ::  16:10   

استاندار ایلام تأکید کرد؛

مالیات شرکت‌های بزرگ فعال در استان باید به جیب ایلام برگردد

سرویس ایلام- استاندار ایلام در شصت و هشتمین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی این استان، استاندار ایلام گقت: محل اخذ مالیات و عوارض ارزش‌افزوده واحدهای تولیدی، محل استقرار آن‌ها می‌باشد.

قاسم سلیمانی دشتکی با تأکید بر واریز مالیات شرکت‌های فعال در استان به‌حساب ایلام، یادآور شد: شرکت های بزرگی نظیر پتروشیمی، سیمان و شرکت‌های نفتی فعالی در استان هستند که بایست مالیات‌های خود را در استان واریز کنند.

او افزود: در سال‌های آینده تخصیص بودجه به استان‌ها بر اساس درآمدهای آن‌ها خواهد بود و با توجه به این‌که شرکت‌های بزرگی در استان حضور دارند و درآمدهای مالیاتی خود را در دیگر استان‌ها واریز می‌کنند، درآمدهای استان کاهش‌یافته است که باید این رویه عوض شود.

استاندار ایلام، بر تهیه لیست شرکت‌های موجود در استان برای اصلاح رویه گذشته تأکید و خاطرنشان کرد: باید در این زمینه پیگیری‌های لازم را به جد صورت دهیم و درآمدهای استان اخذ شود چرا که اگر این مالیات‌ها در استان اخذ گردد درآمدهای استان چند برابر می‌شود.

به گزارش کردپرس، پیش‌تر نیز مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام گفت: یکی از مشکلات مالیاتی ما این است که شرکت‌های بزرگی که در ایلام کار می‌کنند و فعال هستند و باید مالیات قابل توجهی بپردازند، بنا بر قانون بایستی مالیات خود را در استانی که پرونده مالیاتی دارند واریز نمایند و این مهم باعث کاهش درآمدهای مالیاتی استان شده است.