انتشار:  پنج‌شنبه 19 مهر 1397  ::  15:43   

در جهت کاهش عوارض حاشیه‌نشینی؛

دفاتر تسهیل‌گری توسعه محلی در سکونت‌گاه‌های غیررسمی ایلام راه‌اندازی می‌شود

سرویس ایلام- مدیرکل اجتماعی فرهنگی استانداری ایلام از راه اندازی دفاتر تسهیل‌گری توسعه محلی در سکونت‌گاه‌های غیر رسمی و نقاط حاشیه‌نشین شهر ایلام خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، عهدیه طهماسبی گفت: برای حل مشکلات مناطق حاشیه نشین شهرایلام نیاز به همکاری همه ارکان جامعه خصوصا مردم ساکن در این مناطق داریم.

وی اعلام کرد: متأسفانه برخی از افراد حاشیه نشین از یک انزوای اجتماعی و بیگانگی اجتماعی رنج  می برند.

طهماسبی گفت: ساماندهی سکونت‌گاه‌های حاشیه ای، توانمندسازی و رسیدگی به امور فرهنگی  واجتماعی و اقتصادی مناطق حاشیه نشین از مسایل بسیار مهم و تاثیرگذار در کاهش آسیب های اجتماعی است.

مدیر کل اجتماعی فرهنگی استانداری اعلام کرد: بر این اساس دفتر اجتماعی فرهنگی استانداری با همکاری وزارت کشور در نظر دارد نسبت به ایجاد 2 دفتر تسهیل‌گری در محلات حاشیه یا سکونت‌گاه‌های غیررسمی شهر ایلام با هدف نوسازی و بهسازی محله و تامین خدمات شهری، توانمندسازی اجتماعی جامعه محلی، توانمند سازی اقتصادی جامعه محلی، ظرفیت سازی و نهادسازی، نظارت و پایش اقدام نماید.

طهماسبی در تشریح این امکان جدید توضیح داد: بر اساس ماده یک دستور العمل مذکور متقاضیان  ایجاد و راه اندازی دفاتر تسهیل‌گری و توسعه محلی می بایست یکی از مؤسسات/شرکتها با شرایط سمن ها و موسسات خیریه فعال در زمینه های توسعه محلی، کاهش آسیب های اجتماعی و توانمند سازی اجتماعی واقتصادی، مراکز پژوهشی، جهاد دانشگاهی، پژوهشگاه‌ها و پژوهشکده های دارای تجربه کاری در حوزه‌های شهری (جامعه شناسی، شهری، شهرسازی و یا برنامه ریزی شهری)، مهندسان مشاور دارای یکی از صلاحیت های مطالعات اقتصادی و اجتماعی، بافت های فرسوده سکونت‌گاه های غیر رسمی و شهرسازی باشند.

وی افزود: تیم کارشناسی دفاتر تسهیل‌گری و توسعه محلی شامل یک مدیر، پنج کارشناس با تخصص و مدرک تحصیلی رشته های تخصصی می باشند.

طهماسبی خاطرنشان کرد: از کلیه واجدین شرایط اولیه  که تمایل به همکاری دارند درخواست می‌شود جهت دریافت دستورالعمل مربوطه به دفتر امور اجتماعی فرهنگی استانداری مراجعه نمایند و درخواست را همراه با رزومه تیم کارشناسی حداکثر تا تاریخ 30 مهر ماه به دفتر امور اجتماعی فرهنگی استانداری ارسال نمایند.