انتشار:  پنج‌شنبه 19 مهر 1397  ::  13:54   

امام جمعه جدید مهاباد معرفی شد

سرویس آذربایجان غربی- در مراسم تکریم و معارفه امام جمعه مهاباد، ماموستا "عبدالسلام امامی" به عنوان امام جمعه جدید مهاباد معرفی و از زحمات 40 ساله ماموستا "قادر سهرابی" در این سمت قدردانی شد.

به گزارش کردپرس، نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت آذربایجان غربی پنجشنبه (19 مهر) در مراسم تکریم و معارفه امام جمعه مهاباد گفت:  اجرای شریعت در جامعه اسلامی بدون حضور روحانیون  امکان پذیر نیست و حوزه دین را  باید به عالمان دینی سپرد و از مراجعه به افراد غیر متخصص خودداری کرد.

حجت الاسلام والمسلمین فعال آذر ضمن تقدیر از زحمات ماموستا سهرابی افزود: ایشان یکی از امامان صدیق در استان هستند و بزرگواری و منش نیکوی ماموستا ستودنی است.

وی ادامه داد: یکی از دغدغه های اصلی نظام اسلامی، نمازجمعه است که مردم را در مشارکت عمومی به یاد خدا فرا می خواند.

در این مراسم فرماندار ویژه مهاباد ضمن تقدیر از ماموستا سهرابی اظهار داشت: ماموستا سهرابی انسانی آگاه و فاضل اند و بیش از 40 سال ازعمر خود را صرف خدمت به مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده اند و تعامل ایشان با مردم و مسئولین بسیار کم نظیر و مثال زدنی است.

امام جمعه سابق مهاباد نیز گفت: امام جمعه در هر شهری یک مسوولیت بسیار مهم جهت همگرایی و وحدت آفرینی برعهده دارد که در طول این چهار دهه سعی کردم آن را به نحوه احسن ادا کنم.

ماموستا ملا قادر سهرابی ضمن آرزوی توفیق برای امام جمعه جدید افزود: بنده همواره در کنار نظام و مردم خواهم ماند و تا زمانی که زنده هستم در حد توان به این نظام و مردم کمک خواهم کرد.

در پایان ضمن قرائت احکام صادره، حاج آقا ملاقادر سهرابی ، تودیع و دکتر عبدالسلام امامی بعنوان امام جمعه شهرستان مهاباد معرفی شدند.

یادآوری می شود؛ ماموستا "عبدالسلام امامی" ساکن سردشت دارای تحصیلات سطح 3 حوزوی و دکترای فقه و مبانی حقوق اسلامی از دانشگاه فردوسی مشهد و همچنین استاد دانشگاه و مدرس مدرسه علوم دینی امام شافعی (رض) سردشت است.

ماموستا ملا قادر سهرابی دومین امام جمعه مهاباد پس از پیروزی انقلاب اسلامی در این شهرستان است که از سال 1363 به عنوان امام جمعه موقت مهاباد فعالیت خود را شروع کرد و از 1370 تاکنون در سمت امام جمعه این شهرستان حضور داشت.

در این مراسم که با حضور، رییس دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان آذربایجان غربی، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد، مسئولان شهرستانی برگزار شد، جامعه روحانیون، فرماندهان نظامی و انتظامی، جمعی از عشایر منگور، معتمدین و اعضای شورای اداری ، اصناف و بازاریان و جمعی از روحانیون و مسئولین ادارات شهرستان سردشت نیز مشارکت داشتند.