انتشار:  چهارشنبه 18 مهر 1397  ::  08:35   

روزنامه نگار روزنامه دولتی ینی آکیت ترکیه:

کشور مزرعه شخصی رئیس جمهور نیست

سرویس ترکیه - نورالدین ورن، روزنامه نگار روزنامه دولتی ینی آکیت در انتقاد مستقیم از رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه عنوان کرده است: کشور مزرعه شخصی رئیس جمهور نیست

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری Diken، نورالدین ورن، روزنامه نگار روزنامه دولتی ینی آکیت در انتقاد به برخی تغییرات در کادر مدیریت روزنامه ینی آکیت که به صورت مستقیم توسط رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه صورت گرفته است عنوان کرد: در مقاله ای که با محوریت این موضوع به نگارش درآورده ام سانسورهایی صورت گرفته است. حزب عدالت و توسعه بعد از دوران ریاست جمهوری نتوانسته است به انتظاراتی که وجود داشت جواب قانع کننده ای بدهد. ملت ما بیش از اندازه به رئیس جمهورمان دل بسته اند. بیش از لزوم امیدوار شده اند. با اصرار رئیس جمهور ترکیه به منظور تغییر سیستم مدیریتی از پارلمانی به ریاست جمهوری بود که ملت با جان و دل این موضوع را پذیرفت. مردم این کشور دیگر چیزی نمانده است که در راه این این علاقه و عشق نداده باشند.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرده است: اعتقاد من بر این است که جماعت گولن و حزب عدالت و توسعه در زیر میز دست می دهند. ضرب المثل معروفی وجود دارد که می گوید "دوست تلخ حرف می زند" این کشور مزرعه شخصی رئیس جمهور نیست. ما از لبه پرتگاه بازگشتیم، 15 جولای را تجربه کردیم. کم مانده بود کشورمان سرنگون شود. ما دیگر جایی برای خطای دوباره نداریم.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#رجب طیب اردوغان