انتشار:  چهارشنبه 18 مهر 1397  ::  07:29   

سخنگوی نیروهای (YPG) در عفرین در گفت و گو با کُردپرس مطرح کرد؛

ترکیه تروریست ها را از ادلب به عفرین منتقل می کند

سرویس سوریه-سخنگوی یگان های مدافع خلق در عفرین گفت:پاکسازی ادلب در حالی صورت می گیرد که همه تروریست ها را می خواهند به عفرین و مناطق اشغالی دیگر انتقال دهند.

《بروسک حسکه》سخنگوی نیروهای (YPG) در عفرین طی گفت و گوی کوتاهی با کُردپرس در خصوص آخرین وضعیت ادلب ، توضیح داد:از ابتدا هم مشخص بود که قضیه ادلب تنها با انتقال تروریست ها به نقاط اشغالی که ترکیه بر ان ها حکم می کند،ممکن خواهد بود.
وی ادامه داد:تا پیش توافق سوچی هم ، ترکیه هزاران تروریست را در عفرین و باب و جرابلوس و اعزاز اسکان داده بود و کار تازه ای نیست.
وی افزود:بعدداز توافق هم ترکیه سعی دارد تروریست را با عفرین مناقل کند که با این کار علاوه بر ان که دموگرافی منطقه را برهم می زند بلکه عفرین را از تروریست ها پر می کند.
بروسک‌حسکه با بیان این‌ مطلب که نیروهای مدافع خلق و سوریه دموکراتیک وجود《 تروریست ها》را  در عفرین نمی پذیرند، گفت:تا اخرین نفس با این اقدامات مقابله خواهیم کرد و دیر یا زود تروریست ها را از سوریه بیرون‌می رانیم.
وی تاکید کرد:عفرین متعلق به کُردها است و حضور گروه های تروریست را با هر عنوانی در آنجا قابل قبول نیست و بهتر است روسیه هم به مسئولیت خود در قبال مبارزه با ترور عمل کند.