انتشار:  یک‌شنبه 15 مهر 1397  ::  23:36   

دیدار سفیر و سرکنسول‌های ایران در عراق با رئیس جمهور این کشور

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس جمهوری جدید عراق در دیدار با سفیر و سرکنسول های جمهوری اسلامی در این کشور، از نقش ایران در پشتیبانی از کشورش در جنگ علیه تروریسم و شکست داعش تمجید کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، دفتر برهم صالح، رئیس جمهوری جدید عراق شامگاه امروز (یک شنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وی در کاخ السلام شهر بغداد از ایرج مسجدی، سفیر و سرکنسول های جمهوری اسلامی ایران در این کشور استقبال کرده است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، صالح ضمن تمجید از روابط دوجانبه میان عراق و ایران و نقش آن در پشتیبانی از ثبات و صلح در منطقه به ویژه نقش جمهوری اسلامی در حمایت از کشورش در جنگ علیه تروریسم و شکست گروه تروریستی داعش، به بررسی روابط تاریخی میان دو کشور همسایه و راه های گسترش همکاری مشترک در زمینه های مختلف پرداخت.

رئیس جمهوری عراق با تاکید بر ارتقا به عالی ترین سطح خدمت رسانی به منافع مردم دو کشور همسایه، خاطر نشان ساخت که تنش کنونی در منطقه یک مسئله غیر قابل قبول است و به دنبال گفت و گوی عمیق در رابطه با مسائل حساس در مرحله پیش رو هستند.

صالح همچنین بر وجود یک فرصت تاریخی برای موفقیت و پشت سر گذاشتن دشواری ها تاکید کرده و از تلاش برای تبدیل عراق در مرحله پیش رو به یک نقطه توافق منطقه ای و بین المللی از جمله فعالیت در راستای کاهش تنش ها، تثبیت امنیت و ثبات و ایجاد فرصت لازم برای محیط امن با هدف بازسازی و شکوفایی خبر داد.

مسجدی نیز ضمن آرزوی موفقیت برای صالح و عادل عبدالمهدی، نخست وزیر مامور تشکیل دولت جدید عراق و تبریک به آنها به مناسبت کسب اعتماد نمایندگان ملت، از آنها درخواست کرد که در راستای تامین منافع دو کشور تلاش کنند چرا که عراق با منابع، شخصیت ها و شایستگی های خود قدرتمند است و نیازمند مدیریت قوی برای اداره این منابع است.

سفیر ایران در بغداد با بیان این که به توانایی رئیس جمهوری جدید عراق در پشت سر گذاشتن مشکلات و دشواری ها و حل و فصل آنها اطمینان کامل دارد چرا که شایسته این مدیریت و اعتماد است، بر پشتیبانی از عراق قدرتمند و مستقل تاکید کرد جایی که روابط قدرتمند و مستحکم این کشور با کشورهای منطقه و جامعه بین الملل را مایه عزت و افتخار دانست و خاطر نشان ساخت که به دنبال نقش آفرینی محوری بغداد در مرحله پیش رو می باشد.

برچسب‌ها:
#عراق
#برهم صالح
#سفیر ایران
#روابط تهران و بغداد