انتشار:  یک‌شنبه 1 مهر 1397  ::  19:06   

سخنگوی حزب اتحاد دموکراتیک سوریه:

تا زمانی که عفرین آزاد نشود تجزیه سوریه تمام نخواهد شد

سرویس سوریه - جیوان مصطفی، سخنگوی حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) در اظهاراتی با اشاره به مسئله عفرین عنوان کرده است: تا زمانی که عفرین آزاد نشود تجزیه سوریه تمام نخواهد شد

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوارنیوز، جیوان مصطفی، سخنگوی حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) در اظهاراتی با اشاره به مسئله عفرین عنوان کرده است: سوریه امروزه به سوی تحولات جدیدی کشانده می شود. قدرت های حاکم در تلاش برای تجزیه سوریه و بی اثر کردن اراده ملت سوریه هستند. امروز در تمامی توافقاتی که برای سرزمین های سوریه بسته می شود نه دولت مرکزی و نه گروه های سوری جای نمی گیرند. در این توافقات ملت سوریه نیز حضور ندارند. توافقاتی که در آستانه آغاز شده است هنوز ادامه دارد. چند روز پیش روسیه و ترکیه برای تداوم این توافق یک بار دیگر مذاکراتی داشته اند. سرزمین های سوریه را تجزیه می کنند. مرزهای این کشور را نقض می کنند وگروه های مسلح را وارد سوریه می کنند. اکنون نیز می خواهند گروه های مسلح را از ادلب به عفرین بفرستند. می گویند ادلب تنها مشکل موجود است ولی کشتارها و اشغال های خود را نمی ببیند.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرده است: در واقع ترکیه تلاش می کند با مطرح کردن مسئله ادلب اشغال عفرین، جرابلس و دیگر مناطق را از توجه ها دور کرده و مشروعیت ببخشد. ما بر سر عقاید و نظرات خود مقاومت خواهیم کرد. تا زمانی که عفرین آزاد نشده است تجزیه سوریه تمامی ندارد. زیرا جایی که تجزیه سوریه شروع شده است عفرین است. به همین دلیل تا آزادی عفرین با تمام قوا و تا آخر مبارزه خواهیم کرد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#عفرین