انتشار:  پنج‌شنبه 25 مرداد 1397  ::  19:18   

عضو شورای عالی حزب نسل نو خبر داد:

آمادگی مشروط حزب نسل نو برای هم‌پیمانی با چهار حزب معترض اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- عضو شورای عالی حزب تازه تأسیس نسل نو از آمادگی این حزب برای هم‌پیمانی با چهار حزب معترض در اقلیم کردستان خبر داده و بر مخالفت این حزب با هم‌پیمانی با اتحادیه میهنی و حزب دمکرات کردستان تأکید کرد.

به گزارش کردپرس، کاوه عبدالقادر در گفتگو با شبکه تلویزیونی ان. آر. تی، گفت که حزب تازه تأسیس نسل نو در اقلیم کردستان که به عنوان یکی از احزاب اپوزیسیون و منتقد شدید حاکمیت اقلیم فعالیت می کند، به هیچ عنوان حاضر به هم‌پیمانی با دو حزب اتحادیه میهنی و حزب دمکرات نیست و با این احزاب در بغداد همکاری نمی کند.

عضو شورای عالی نسل نو افزود که این حزب با تعیین شروطی حاضر به هم‌پیمانی با چهار حزب جنبش تغییر، هم‌پیمانی برای دمکراسی و عدالت، اتحاد اسلامی و جنبش اسلامی است که در جبهه اپوزسیون و احزاب معترض اقلیم قرار می گیرند.

همچنین گفت که شرط نسل نو برای این چهار حزب این است که نباید به هیچ عنوان با اتحادیه میهنی و حزب دمکرات وارد هم‌پیمانی شوند و یا از این احزاب کمک مالی دریافت کنند و همچنین باید از ادارات و خودگردانی های محلی کنونی اقلیم خارج شوند.

وی تأکید کرد که باید نسل نو و احزاب معترض با یکدیگر برای ایجاد تغییر در اقلیم کردستان همکاری کرده و نسل نو برای تشکیل هیئت مشترک با این احزاب برای اعزام به بغداد نیز آمادگی دارد، اما با توجه به اینکه نسل خود را اپوزیسیون و منتقد حاکمیت اقلیم می داند باید این چهار حزب نیز تکلیف خود را به صورت شفاف در مورد فعالیت به عنوان اپوزیسیون یا شراکت در قدرت و حاکمیت مشخص کنند.