سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  پنج‌شنبه 25 مرداد 1397  ::  16:30   

سخنگوی کمیسیون انتخابات خبر داد؛

ارسال نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق به دادگاه عالی فدرال

سرویس عراق و اقلیم کردستان- سخنگوی کمیسیون انتخابات عراق از پایان رسیدگی به شکایت های انتخاباتی و ارسال نتایج نهایی انتخابات پارلمانی اخیر این کشور به دادگاه عالی فدرال برای تایید آن خبر داد.

به گزارش کرپرس به نقل از بغداد الیوم، قاضی لیث جبر حمزه، سخنگوی کمیسیون عالی مستقل انتخابات در ظهر امروز (پنج شنبه) با صدور بیانیه ای  اعلام کرد که کار رسیدگی هیئت قضایی دادگاه استیناف فدرال این کشور به تمامی شکایت ها و اعتراض ها نسبت به نتایج انتخابات پارلمانی 12 مه گذشته پس از تکمیل مراحل مربوط به آن، به پایان رسیده است.

حمزه در این باره تاکید کرد که نتایج نهایی انتخابات پارلمانی اخیر عراق به دادگاه عالی فدرال این کشور ارسال شده تا آن را تایید کند و با این کار نیز شورای عالی قضایی و کمیسیون مستقل انتخابات ماموریت محول به خود در این زمینه را به صورت کامل به پایان رساندند.

این در حالی است که شورای کمیسیاران کمیسیون انتخابات عراق هفته گذشته نتایج فرآیند بازشماری دستی آرای انتخابات پارلمانی اخیر این کشور را اعلام کرده بود و بر اساس آن نیز 13 استان از جمله کرکوک و استان های اقلیم کردستان یعنی اربیل، سلیمانیه و دهوک شاهد هیچ گونه تغییری نبودند در حالی که در پنج استان دیگر یک کرسی میان ائتلاف های رقیب جا به جا شده و پنج نامزد راه یافته به پارلمان نیز تغییر کردند.

نتایج بازشماری دستی آرای انتخابات پارلمانی عراق نشان داد که ائتلاف سائرون وابسته به مقتدی الصدر، رهبر جریان صدر با همان 54 کرسی قبلی خود از مجموع 329 پارلمان آینده این کشور، همچنان در صدر قرار دارد در حالی که ائتلاف فتح به رهبری هادی العامری، دبیرکل سازمان بدر با 48 کرسی به جای 47 کرسی قبلی، در جای دوم قرار گرفته و ائتلاف نصر به رهبری حیدر العبادی، نخست وزیر کنونی نیز با همان 42 کرسی جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است.