سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  پنج‌شنبه 25 مرداد 1397  ::  15:36   

یک منبع آگاه خبر داد؛

جلوگیری از سفر خارجی وزیر ممنوع‌الخروج برق عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان- به دنبال آن که نخست وزیر عراق فعالیت وزیر برق این کشور را به حالت تعلیق درآورد، یک منبع آگاه تاکید کرد که از سفر وی به خارج از کشور نیز جلوگیری شده است.

به گزارش کرپرس، یک منبع آگاه در عراق ظهر امروز (پنج شنبه) در گفت و گو با السومریه نیوز اعلام کرد که مسئولان فرودگاه بین المللی بغداد از سفر قاسم الفهداوی، وزیر برق این کشور به خارج از کشور جلوگیری کردند.

به گفته منبع مذکور که خواسته نامش فاش نشود، این اقدام مسئولان فرودگاه بغداد به دلیل وجود دستور ممنوع الخروجی وزیر برق عراق اتخاذ شده است.

این در حالی است که حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در اواخر ماه گذشته میلادی فعالیت الفهداوی به عنوان وزیر برق را به دلیل وخامت وضعیت جریان برق در مناطق مختلف این کشور و تا زمان تکمیل تحقیقات مربوط به این مسئله به حالت تعلیق درآورده بود.

در واکنش به این مسئله نیز، الفهداوی ضمن استقبال از تصمیم العبادی، خاطر نشان ساخت که تعلیق فعالیت وی در وزارت برق عراق تنها تا زمان انجام تحقیقات در رابطه با دلایل وخامت وضعیت دسترسی شهروندان به جریان برق و اطلاع از واقعیت این مسئله می باشد و از مسئولان بلندپایه این وزارتخانه نیز درخواست کرد که با هر گونه کمیته تحقیق و حقیقت یاب با هدف رسیدن به واقعیت همکاری کنند.

برچسب‌ها:
#عراق
#بحران برق
#الفهداوی
#جلوگیری از سفر
#ممنوع الخروجی