سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  پنج‌شنبه 25 مرداد 1397  ::  14:41   

ارسال تسلیحات نظامی و طرح تشکیل نیروهای محافظ مرزی در کردستان سوریه؛ حمایت از کردها یا ابزار فشار بر آنکارا؟

سرویس سوریه – در پی طرح دوباره تشکیل نیروهای محافظ مرزی همزمان با از سرگیری ارسال محموله های نظامی آمریکا به شمال سوریه؛ چنین به نظر می رسد که آمریکا در پی اختلافات عمیق با ترکیه یک بار دیگر در پی ایجاد یک ابزار فشار بر روی آنکارا است.

به گزارش کردپرس، بر اساس اطلاعات به دست آمده از منابع محلی، در راستای تداوم حمایت های تسلیحاتی – نظامی نیروهای ائتلاف بین المللی علیه داعش از نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه در شمال این کشور؛ یک محموله دیگر حامل سلاح، مهمات و جنگ افزارهای سنگین و نیمه سنگین از سوی ایالات متحده آمریکا به کردستان سوریه ارسال شده است.

کامیون های این کاروان که از مرزهای اقلیم کردستان وارد شمال سوریه شده بودند با همراهی خودروهای زرهی آمریکایی به منطقه قامیشلو، تحت کنترل نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه منتقل شده اند.

لازم به ذکر است، با آزادی دیرالزور از اشغال تروریست های داعشی، اقدامات ائتلاف بین المللی به منظور تشکیل هر چه سریعتر نیروهایی موسوم به نیروهای محافظ مرزی شدت گرفته و در کنار کاروان های نظامی که به رهبری آمریکا به شمال سوریه فرستاده می شود آموزش به نیروهایی که در قالب نیروهای محافظ مرزی حضور پیدا خواهند کرد در کردستان سوریه آغاز شده است.

نیروهای محافظ مرزی که یکی از موضوعات مورد مناقشه آمریکا و ترکیه است یک گروه نظامی با نزدیک به 50 هزار نیروی نظامی آموزش دیده است که وظیفه محافظت از مناطق آزاد شده از اشغال داعش در خطوط شمالی سوریه (مرزهای جنوبی ترکیه) را برعهده خواهند گرفت.

تشکیل نیروهای محافظ مرزی که پیش از عملیات های ارتش ترکیه در عفرین نیز مطرح شده و یکی از دلایلی بود که ترکیه با استناد به آن به عفرین لشکرکشی کرد؛ پس از بهبود نسبی روابط آنکارا – واشنگتن به دست فراموشی سپرده شده بود که اکنون چنین به نظر می رسد آمریکا در پی اختلافات عمیق با ترکیه یک بار دیگر با طرح این موضوع در پی ایجاد یک ابزار فشار دیگر بر روی آنکارا است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#آمریکا