انتشار:  پنج‌شنبه 25 مرداد 1397  ::  14:06   

سخنگوی حزب جماعت اسلامی کردستان:

موضع احزاب معترض اقلیم کردستان در مورد انتخابات عراق تغییر نمی‌کند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- سخنگوی حزب جماعت اسلامی کردستان گفت که موضع احزاب معترض اقلیم کردستان علیه نتایج انتخابات مجلس عراق هیچ تغییری نکرده و ضمن احترام به اصل گفتگو نتایج این انتخابات را رد می کنند.

به گزارش کردپرس، ریبوار حمد سخنگوی حزب جماعت اسلامی کردستان در گفتگو با رادیو نوا گفت که موضع چهار حزب هم‌پیمانی برای دمکراسی و عدالت،جنبش تغییر،اتحاد اسلامی و جماعت اسلامی کردستان که به عنوان اپوزسیون اقلیم کردستان فعالیت کرده و به نتایج انتخابات دوره چهارم مجلس عراق در اقلیم شکایت دارند، نسبت به این نتایج  تغییر نکرده و حاضر به قبول آن نیستند.

وی گفت که در آخرین نشست این احزاب نیز تأکید شده که نمی توان با گذشت زمان تقلب روی داده در این انتخابات را که به اعتماد مردمی به فرآیند انتخابات لطمه زده و نتایجی را که منعکس کننده آرای مردمی نیست، فراموش کرد.

همچنین در واکنش به اظهارات هادی علی عضو شورای سیاسی اتحاد اسلامی کردستان که گفته بود این چهار حزب برای گفتگو با اتحادیه میهنی و حزب دمکرات آمادگی دارند، اعلام کرد: فکر نمی کنم موضع این احزاب تغییر کرده باشد."

ریبوار حمد تأکید کرد که این چهار حزب با احترام بە اصل گفتگو و مذاکرە برای اقدام مشترک در بغداد تلاش می کنند و  در آینده نیز نشست های بیشتری را برای گفتگو در مورد تعیین چارچوب های فعالیت فراکسیون های خود در بغداد برگزار می کنند.

وی در مورد ارتباط چهار حزب معترض با حزب اپوزیسیون تازه تأسیس نسل نو در اقلیم کردستان گفت که تاکنون هیچ ارتباطی میان این احزاب و نسل نو وجود نداشته، اما جماعت اسلامی کردستان با تمام احزابی که در جبهه مبارزه با ترور قرار می گیرند و می تواند با این حزب در مسائل مهم و سرنوشت ساز به صورت هماهنگ عمل کنند، همکاری  می کنند.